„Rowerami do Stambułu” – prelekcja Kamy Guzik i Damiana Mirowskiego – 6 marca 2016 r.

6 marca odbyła się zorganizowana wspólnie przez Gminny Ośrodek Kultury w Buczkowicach oraz bielski oddział Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego multimedialna prezentacja slajdów z cyklu „Poznaj świat z GOK” pt. „Rowerami do Stambułu”.
Prezentację przeprowadziło młode małżeństwo Kama Guzik i Damian Mirowski, którzy w wakacje 2015 r. wybrali się w podróż poślubną rowerami do Stambułu – miasta niezwykle kolorowego, żywego i jak powiedzieli, pachnącego przyprawami.
Prelegenci kochają jazdę na rowerze, góry, koty i wspólne przygody; nie wyobrażają sobie innego sposobu na spędzanie wakacji. Decyzję o wyprawie do Turcji podjęli spontanicznie – nie zastanawiali się długo, i dobrze, bo było warto. Po drodze przeżyli niesamowite chwile, zobaczyli cudowne miejsca, a także poznali nowe zwyczaje i tradycje niespotykane w żadnych innych rejonach świata. Spotkali również wiele miłych i życzliwych osób, które pomogły im na poszczególnych etapach niełatwej i często męczącej podróży, w trakcie której przejechali drogi krajów takich jak Słowacja, Ukraina, Węgry, Rumunia, Bułgaria i Serbia.
Kama i Damian mieli już doświadczenie i odpowiednią kondycję, żeby zwiedzać obce kraje i pokonywać granice, bowiem rok wcześniej byli na rowerach w Albanii. Oboje jeżdżą też na mniejsze i większe wycieczki rowerowe, rowerowo spędzają majowe weekendy, a także na rowerach dojeżdżają codziennie do pracy… Takie przygotowanie było potrzebne,
bowiem pani Kama i pan Damian w podróży poślubnej spędzili 44 dni, łącznie przejeżdżając ponad 4 tysiące kilometrów…
Jak przystało na nowożeńców podroż poślubna minęła im błyskawicznie, ale jestem przekonana, że przebyte kilometry na długo zostaną w ich pamięci, a przynajmniej do najbliższych wakacji – bo w tym roku znów planują nową rowerową wyprawę.

E.J.
.

w trakcie prelekcji

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2016. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.