Równica (Beskid Śląski) – wycieczka górska dla młodzieży z cyklu „Zamiast klawiatury nasze piękne góry” – 19 marca 2022 r.

Za nami pierwszy wyjazd z podopiecznymi Fundacji Grupa Kęty Dzieciom Podbeskidzia w ramach cyklu wycieczek „Zamiast klawiatury nasze piękne góry” . Młodzież z placówek w Bielsku-Białej, Cieszynie, Kętach, Międzyświeciu, Oświęcimiu i Żywcu wędrowała dziś pierwszym odcinkiem Głównego Szlaku Beskidzkiego. Oddział PTT w Bielsku-Białej jest partnerem tego przedsięwzięcia, wspomagając młodych turystów przewodnicko i organizacyjnie. Zachęcamy do zapoznania się z relacją z tej wycieczki:

Dzisiejszego dnia rozpoczęliśmy Główny Szlak Beskidzki, wchodząc na Równicę (884 m). Na trasie w niektórych miejscach został jeszcze lód, przez co zdarzały się kryzysowe sytuacje, ale wszyscy bezpiecznie dotarliśmy na szczyt. Na górze przy pięknej słonecznej pogodzie odpoczęliśmy chwilę i ruszyliśmy w dół. Szybko zeszliśmy bez większych problemów.
Według mnie było to świetnie spędzony czas w miłej atmosferze.

Bronisław Soboszek, Bielsko-Biała

uczestnicy wycieczki w najwyższym punkcie dzisiejszej trasy

Ten wpis został opublikowany w kategorii Fundacja "Grupa Kęty Dzieciom Podbeskidzia", kronika - 2022. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.