Rysianka (Beskid Żywiecki) – wycieczka górska dla młodzieży – 9 października 2021 r.

W chłodny, sobotni poranek, 9 października 2021 r. zebraliśmy się na placu targowym w Kozach, skąd wyjechaliśmy do Żabnicy Skałki.
Raźnym krokiem ruszyliśmy czarnym szlakiem w kierunku Hali Boraczej, gdzie zameldowaliśmy się po niecałej godzinie. W schronisku PTTK zjedliśmy pyszne jagodzianki i chwilę delektowaliśmy się pięknymi widokami.
Dalej ruszyliśmy szlakiem zielonym, potem czarnym i wreszcie żółtym, który spotkaliśmy na Hali Redykalnej. Tu naszym oczom ukazały się wspaniałe panoramy Beskidu Żywieckiego i Małej Fatry, a dalej miało być tylko lepiej. Łagodnie wznosząca się droga prowadziła przez kolejne widokowe hale: Bacmańską, Gawłowską, Bieguńską i wreszcie Lipowską. Dzięki słonecznej pogodzie mogliśmy podziwiać przepiękną panoramą Tatr, z której szlak ten słynie.
Po krótkim popasie przy schronisku na Hali Lipowskiej podążyliśmy na Halę Rysianka, skąd wreszcie można było dostrzec królową Beskidów – Babią Górę oraz masyw Pilska.
Stąd rozpoczęliśmy zejście zielonym szlakiem do Żabnicy Skałki. Zanim doszliśmy do autobusu, skosztowaliśmy jeszcze przepysznego ciasta drożdżowego i gorącej czekolady, które to smakołyki przygotowała miejscowa gospodyni i sprzedawała przy drodze po bardzo przystępnej cenie.
To było doskonałe zakończenie szesnastokilometrowej wycieczki.

S.Cz.-P.

SK PTT „Groniczki” na Hali Rysiance

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2021, SK PTT "Groniczki" przy SP1 w Kozach. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.