Skoczowianie przeszli Szlak Orlich Gniazd

Otrzymaliśmy informację, że grupa niestrudzonych członków PTT ze Skoczowa i okolic, która zwykle wędruje po tatrzańskich szlakach, tym razem postanowiła przejść w kilku etapach Szlak Orlich Gniazd. Oto relacja z tego projektu:

Każdy z nas widział lub słyszał o jakimś zamku leżącym na Szlaku Orlich Gniazd. My postanowiliśmy przejść cały, liczący 163,9 km szlak.
Nasza wędrówka rozpoczęła się w Częstochowie, a zakończyła w Krakowie. Całą trasę podzieliliśmy na 4 dwudniowe etapy: 26-27 czerwca 2021 r., 24-25 lipca 2021 r., 28-29 sierpnia 2021 r. oraz 25-26 września 2021 r. Poznaliśmy nowe, ciekawe i piękne miejsca. Mogliśmy podziwiać słynne warownie i zamki, m.in. ruiny zamków w Olsztynie, Ojcowie, Smoleniu oraz w Mirowie, pozostałości zamku Bąkowiec w Morsku, ruiny zamku w Bydlinie, Ogrodzieniec w Podzamczu, a także zamki Bobolice i Pieskowa Skała. Ponadto wędrowaliśmy przez piękne tereny Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej, idąc przez lasy, łąki i wioski. Na szlaku dopisywała nam piękna pogoda i świetne humory.
Z radością będziemy wspominać Szlak Orlich Gniazd 🙂

Łukasz Lasicz

Łukasz, Wiesiek i Wilhelm przy ruinach zamku w Olsztynie koło Częstochowy

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2021. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.