Słowianka (Beskid Żywiecki) – wycieczka górska pt. „Ewangelizacja w Beskidach” – 23 lipca 2022 r.

23 lipca 2022 r. odbyła się czwarta, kolejna wycieczka górska w ramach „Ewangelizacji w Beskidach”. Tym razem naszym celem była Słowianka w Beskidzie Żywieckim.
Z Bielska-Białej pojechaliśmy pociągiem Kolei Śląskich do Węgierskiej Górki, gdzie zrobiliśmy przerwę na kawę. Następnie przeszliśmy około 2,5 km drogą do Żabnicy, skąd czerwonym szlakiem ruszyliśmy do schroniska na Abrahamowie. Tam uzupełniliśmy płyny i dowiedziliśmy się, że rok temu zmarła właścicielka schroniska, które prowadzi teraz jej syn. Po krótki postoju dotarliśmy do schroniska na Słowiance, które prowadzi moja koleżanka Marta, córka ś.p. byłego właściciela.
O godzinie 12 odbyła się msza święta, oprawę której przygotowała tym razem parafia z Żor. Podczas mszy temperatura powietrza wynosiła 35°C.
Po zrobieniu zdjęcia grupowego wróciliśmy tą samą trasą na stację PKP w Węgierskiej Górcy, skąd pociągiem wróciliśmy do Bielska-Białej po 18. Mieliśmy szczęście, bo jak dotarliśmy na peron przyszła burza z ulewą. Podczas dzisiejszej wycieczki przeszliśmy 23 km.

Tadeusz Budny

uczestnicy ewangelizacji na Słowiance

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2022. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.