Spotkanie opłatkowe PTT i BKA – 16 grudnia 2015 r.

Wigilijny Wieczór, opłatek na stole. Zapach potraw wśród płonących świec. Betlejemska gwiazda mruganiem wesołym niesie ziemi swą niebiańską pieśń. Bóg miłością dusze rozświetla i opłatek błogosławi biały. Wlewa pokój w nasze smutne serca, narodzony dzisiaj Jezus mały. Niechaj ziemię rozśpiewa kolęda, każdy dom i każdego z nas. Niechaj piękne Bożonarodzeniowe Święta niosą wszystkim betlejemski blask.

Spotkanie opłatkowe organizowane wspólnie przez Oddział PTT w Bielsku-Białej i Bielski Klub Alpinistyczny odbyło się wyjątkowo w tym roku już drugi raz. Przeważnie spotkania te odbywały się po Nowym Roku, a w tym roku tydzień przed Świętami Bożonarodzeniowymi. Dziękujemy Wszystkim członkom i sympatykom za znalezienie czasu w tej przedświątecznej gonitwie i przybycie na to miłe spotkanie.
Po krótkim wstępie prezesa oddziału i przekazaniu życzeń od tych, którzy z różnych powodów nie mogli być w tym dniu z nami, Anielka i Zosia rozdały opłatki byśmy mogli przystąpić do najważniejszego momentu – składania życzeń. Mimo, że niektóre osoby nie znały się z górskich wędrówek i czwartkowych spotkań w lokalu PTT, to płynące życzenia były jak najszczersze, płynące z głębi serca i owiane magią Świąt Bożego Narodzenia.
Mimo tak nielicznej frekwencji, nasz stół uginał się od pysznych słodkich i słonych podarunków. Nie zabrakło wśród nich domowej roboty tradycyjnej, cieszyńskiej strucli z jabłkami, jak też pysznego keksowego ciasta, pierników i innych frykasów, które umiliły nasze opłatkowe spotkanie. Mimo, że w lokalu o tej porze roku nie jest za ciepło, poradziliśmy sobie z tym doskonale – rozgrzewając się dobrą herbatką, kawą i lampką wina (oprócz kierowców). Z pełnymi brzuchami i sercami przepełnionymi dobrymi życzeniami udaliśmy się do swoich domów, by w nich również przekazywać betlejemski blask.

Frytka
.

pamiątkowe zdjęcie uczestników spotkania opłatkowego

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2015. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.