Stary Groń (Beskid Śląski) – wycieczka górska dla młodzieży – 15 kwietnia 2023 r.

W dniu 15 kwietnia 2023 r. odbyła się wycieczka Szkolnego Koła PTT „Vertical World” na Stary Groń w Beskidzie Śląskim. W sobotni poranek spotkaliśmy się wszyscy na parkingu pod kościołem Filadelfia, skąd pod opieką Pani Urszuli Grzędziel oraz Pana Błażeja Hałata wyruszyliśmy autokarem o godzinie 8:30 w poszukiwaniu nowych przygód.
Góra, na którą postanowiliśmy wejść, okazała się dla wielu wielkim wyzwaniem. Jednak podjęliśmy trud jej zdobycia. Towarzyszące nam słońce pomogło nam osiągnąć pierwszy cel – wejść na wieżę widokową. Mogliśmy z niej podziwiać niezwykłe widoki i przy tym dobrze się bawić.
Następnym celem naszej wyprawy był odpoczynek w Chacie Grabowej. W drodze do niej panowała wesoła atmosfera. Po dotarciu do Chaty przybyło nam sił na wspólne zabawy, rozmowy i żarty. Pan Błażej zebrał nasze książeczki PTT, aby przybić w nich pieczątki.
Po odpoczynku, szczęśliwi i zadowoleni wyruszyliśmy w drogę powrotną. Wspomnienia z wycieczki na długo pozostaną w naszej pamięci. Z niecierpliwością oczekujemy na kolejną wspaniałą wyprawę.

Ania, kl. 4a

na Starym Groniu

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2023, SK PTT "Vertical world" przy Anglojęzycznej Szkole Podstawowej "Primary Steps" w Bielsku-Białej. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.