„Spotkanie z ornitologiem” – prelekcja Stanisława Gacka i Wacława Morawskiego – 11 marca 2024 r.

11 marca br. w ramach zadań Szkolnego Koła PTT „Górski Azymut” przy ZSEEiM odbyła się w naszej szkole prelekcja dotycząca obserwacji i sposobów liczenia ptaków na obszarach ich naturalnego występowania. Wykład przybliżył nam sposób obserwacji ptaków występujących na pobliskich nam terenach, metody ich liczenia, sposób fotografowania. Dowiedzieliśmy się na czym polega działalność kół ornitologicznych, jakie są ich zasługi dla badania populacji i ochrony ptaków w Polsce.
Naszymi gośćmi i prelegentami byli p. Stanisław Gacek (aktywny członek Koła Ornitologów w Pisarzowicach Zielone SOS „Zimorodek”, zrzeszony również w innych kołach: m.in. bielskim, małopolskim, jak również o Ogólnopolskim Kole Ochrony Ptaków; doświadczony przewodnik wycieczek ornitologicznych, opiekun Ostoi Natura 2000 „Dolina Dolnej Soły”) oraz p. Wacław Morawski (absolwent naszej szkoły, wieloletni członek PTT Oddział w Bielsku-Białej, pasjonat fotografii – nie tylko przyrodniczej – autor wielu filmów reportażowych i poeta). Prelekcja urozmaicona była pokazem zdjęć i filmów. Prelegent otwarty na nasze pytania opowiedział nam między innymi: „Dlaczego tak trudno dziś spotkać wróbla?”. To proekologiczne spotkanie przypomniało nam o tym jak piękna jest otaczająca nas przyroda i jak ważne jest, aby mieć w życiu pasje i zainteresowania…

SK PTT „Górski Azymut”

członkowie naszego Koła na pamiątkowym zdjęciu z prelegentem

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2024, SK PTT "Górski Azymut" im. Andrzeja Zawady przy ZSEEiM w Bielsku-Białej. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.