Szkolny Quiz Wiedzy o Górach w V LO – 19 czerwca 2023 r.

W dniu 19 czerwca 2023 roku o godzinie 12:00 w Auli V Liceum Ogólnokształcącego w Bielsku-Białej odbył się Szkolny Quiz Wiedzy o Górach zorganizowany przez Szkolne Koło PTT „Pionowy Świat”. W szranki stanęli uczniowie dwóch klas pierwszych oraz jednej klasy trzeciej (łącznie 5 osób). Zmierzyli się oni z pytaniami przygotowanymi przez absolwenta szkoły Szymona Węglińskiego, które dotyczyły zarówno wiedzy o polskich pasmach górskich, znajomości SK PTT „Pionowy Świat”, jak również świadomości o technicznej stronie pieszych wędrówek w górach.
Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody książkowe przekazane przez prezesa bielskiego oddziału PTT – pana Szymona Barona (któremu składamy serdeczne podziękowania za bezinteresowną pomoc), a laureat pierwszego miejsca stał się ponadto posiadaczem biletu uprawniającego do bezpłatnego udziału w jednym z tatrzańskich wyjazdów organizowanych przez SK PTT „Pionowy Świat”.

ZWYCIĘZCY:
I miejsce – Mateusz Śliwa (klasa 1B)
II miejsce – Marcin Wójcicki (klasa 1B)
III miejsce – Mateusz Gajda (klasa 1E)

Rywalizacja była bardzo zacięta, o czym świadczą wyniki: zarówno pierwsze i drugie, jak również drugie i trzecie, a także trzecie i czwarte miejsce dzielił w każdym przypadku odpowiednio jeden punkt.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

Chętnych sprawdzenia swojej wiedzy zachęcamy do zapoznania się z plikiem zawierającym pytania i odpowiedzi do Szkolnego Quizu Wiedzy o Górach (kliknij tutaj)

Sz.W.

Mateusz Śliwa został laureatem Szkolnego Quizu Wiedzy o Górach

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2023, SK PTT "Pionowy Świat" im. Piotra Morawskiego przy V LO w Bielsku-Białej. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.