„Szwajcaria – spacer po regionie Jungfrau” – pokaz slajdów Andrzeja Ziółko – 18 grudnia 2012 r.

Ostatnim w tym roku pokazem slajdów w naszym lokalu była prezentacja Andrzeja Ziółko pt. „Szwajcaria – spacer po regionie Jungfrau”. Nasz kolega z Oddziału zaprezentował szereg zdjęć i filmików prezentujących Alpy dostępne dla każdego turysty, a więc dostępne szlakami turystycznymi, bądź kolejkami linowymi i szynowymi.
Mieliśmy dzisiaj okazję zobaczyć słynną północną ścianę Eigeru, wyjechać kolejką razem z Andrzejem na Jungfraujoch – Top of Europe, przełęcz położoną pomiędzy szczytami czterotysięcznymi Mönch (4107 m n.p.m.) i Jungfrau (4158 m n.p.m.), obejrzeć okolice Grindelwaldu, w którym nocował, a także przespacerować się do położonego na wysokości 2530 m n.p.m. schroniska Schreckhornhütte i przejechać jednym z autobusów pocztowych (niem. Postbus).
Szkoda tylko, że w ciągu niespełna dwugodzinnej prelekcji nie udało się nam zobaczyć tych wszystkich atrakcji, które przygotował dla nas dzisiejszy prelegent. Mamy nadzieję, że okazja do nadrobienia tego nastąpi już wkrótce i raz jeszcze przeniesiemy się w rejon Jungfrau.

SB
.

w trakcie prelekcji

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2012. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.