„#To_Be” – wspólne wyjście do kina – 26 czerwca 2024 r.

Niespełna tydzień temu Grażynka rzuciła na oddziałowej stronie na Facebooku propozycję wybrania się w gronie członków i sympatyków Oddziału na film „#To_Be” o Krzysztofie Wielickim. Inaczej, niż zwykle, każdy miał się samemu zorganizować i dotrzeć na 20:30 do kina Helios.
W dniu 26 czerwca 2024 r. o godzinie 20:30, w osiem osób, zjawiliśmy się pod salą nr 2, w której zaplanowano projekcję filmu o wybitnym, polskim himalaiście. „#To_Be” to poruszający i inspirujący dokument o zmaganiach Krzysztofa Wielickiego z kolejnymi ośmiotysięcznikami zaliczanymi do Korony Himalajów i Karakorum. Archiwalne zdjęcia z górskich wypraw bohatera filmu przeplatały się z ujęciami z przydomowego ogrodu oraz ciekawymi animacjami, powodując, że świat miniony, współczesny i nieco futurystyczny, przeplatają się w tym obrazie. To autorskie kino, za którym stoi trójka twórców – Maja Pietraszewska-Koper, Grzegorz Lipiec i Szymon Felkel.
To już kolejne, wspólne wyjście członków i sympatyków Oddziału PTT w Bielsku-Białej na film o górach. Czekamy na kolejne filmy i sztuki teatralne o tematyce górskiej. Będzie okazja do nastęnego spotkania z kulturą, sztuką i… górami.

SB

część naszej grupy przed salą kinową

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2024. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.