„Viet Nam – w stronę Krainy Gwiazdy” – pokaz slajdów Agnieszki Wojnowskiej – 30 września 2012 r.

30 września br. w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury w Buczkowicach odbyła się multimedialna prezentacja slajdów Agnieszki Wojnowskiej pt. VIET-NAM – w stronę krainy gwiazdy”. Pani Agnieszka już drugi raz gościła w progach GOK; wcześniej w 2011 roku prezentowała zdjęcia ze swojej przygody z magicznego Zakaukazia, czyli Gruzji i Armenii.
Prelegentka Agnieszka Wojnowska, rodowita bielszczanka, absolwentka Akademii Ekonomicznej w Krakowie to aktywna podróżniczka, która od najmłodszych lat kocha góry i podróże – już jako 2-letnia dziewczynka na własnych nogach zdobyła Klimczok. Ta wpojona przez rodziców pasja owocuje do dziś bowiem aktualnie p. Agnieszka jest przewodnikiem beskidzkim, a w życiu kieruje się jednym mottem „Podróżuj póki żyjesz, bo póki podróżujesz żyjesz”. To hasło przewodnie sprawiło, że nasza prelegentka w swoich przygodach zawędrowała już do Chin, Japonii, Serbii, Czarnogóry, Tajlandi, Laosu, Kambodży, Rumunii zdobywając przy tym liczne szczyty górskie tj. Aragac, Vrh Dinare, Curcubata Mare, czy Howerlę, a miesiąc temu wróciła z Ukrainy, gdzie przedzierała się przez zakosy kosówki okrywające pasmo Bratkowskiej.
W niedzielne popołudnie w siedzibie GOK prelegentka opowiedziała o swojej trzytygodniowej podróży do krainy gwiazdy, czyli do Wietnamu, którą odbyła początkiem 2012 roku. Jak mogliśmy się dowiedzieć, w skrócie, z licznych opowieści, Wietnam to miejsce godne polecenia i zwiedzenia bowiem czekają tam na turystów urokliwe miejsca, niezapomniane chwile, oryginalne, ostre przysmaki, a także wspaniała otaczająca nas natura z niespotykaną u nas roślinnością. Nasza aktywna turystka zwiedziła podczas wyprawy miejscowości tj. Ho Chi Minh (dawnej Sajgon), Hanoi, Hue, Dalat, a także zobaczyła na własne oczy niezapomniane góry marmurowe, czerwone wydmy, świątynie buddyjskie i niecodzienny dworzec, na którym pociąg odjeżdża tylko jeśli zbierze się 21 osób. Dowiedzieliśmy się również, że w kraju Buddy, w którym panuje straszna bieda, którą widać na każdym kroku nie brakuje licznych stoisk handlowych z wszystkim co popadnie otoczonych zapachem wszechobecnych kadzidełek, to w pewnym stopniu raj dla kobiet, na które czeka tam stos różnobarwnych chust, prawdziwy jedwab, a także ręcznie szyte na miarę wspaniałe suknie.
Dzięki interesującym opowiadaniom, a także barwnym fotografiom uczestnicy prezentacji z dużym zainteresowaniem śledzili kolejne slajdy i z zapartym tchem słuchali opowieści o kraju tak różnym od naszego.

E.J.
.

w trakcie prelekcji

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2012. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.