VIII posiedzenie ZG PTT XI kadencji – Mielec i online, 8 maja 2021 r.

8 maja 2021 r. to data inauguracji kampanii upamiętnienia prof. Leszczyckiego przez PTT w rodzinnym mieście Profesora. Podczas uroczystości w Mielcu dokonano uroczystego zasadzenia dębu wraz z umieszczeniem tablicy upamiętniającej to wydarzenie. W inauguracji brało udział kilkoro reprezentantów Zarządu Głównego PTT.
Po obchodach rozpoczęto hybrydowe zebranie ZG PTT: 5 osób zebrało się po uroczystościach w Mielcu, a reszta łączyła się online za pomocą programu Discord, który od samego początku jest naszym niezawodnym narzędziem ułatwiającym zarządzanie sprawami organizacyjnymi.
Zebranie rozpoczęło się o godz. 12:30. Z oddziału bielskiego w trybie zdalnym uczestniczyły trzy osoby, członkowie ZG PTT Jan Nogaś oraz Martyna Ptaszek-Pabian oraz Szymon Baron – Prezes Oddziału. Podczas spotkania podjęto uchwałę o przyjęciu sprawozdania finansowego za 2020 r. Omówiono także kwestię kursu znakarzy, który spotkał się z ogromnym zainteresowaniem. Został on jednak przełożony ze względu na sytuację epidemiologiczną. Uzgodniono, że kurs będzie musiał odbyć się w mniejszych grupach – jedna w Kozach, druga w okolicach Tarnowa.
COVID-19 wpłynął również na nasze kalendarium spotkań. Nastąpiła zmiana terminu Zjazdu Delegatów PTT w Krakowie na 12 czerwca 2021 r. Zostanie na nim przedstawione sprawozdanie finansowe oraz wręczone zostaną Medale Stulecia Odzyskanej Niepodległości tym członkom, którzy nie odebrali ich rok temu. Przyjęto ze zrozumieniem, że dwa największe oddziały (Chrzanów i Bielsko-Biała) nie stawią się na Zjeździe w większych delegacjach z uwagi na wcześniej zaplanowaną akcję „Sprzątamy Beskidy z PTT” w rejonie Babiej Góry.
Ponadto przedstawiono informacje o zmianie sekretarza Zarządu Oddziału PTT w Jaworznie oraz o postępie prac nad wydaniem 29. tomu „Pamiętnika PTT”. Redakcja pracuje pełną parą!
Dziękuję za owocne spotkanie i do zobaczenia już w czerwcu.

Martyna Ptaszek-Pabian

uczestnicy hybrydowego posiedzenia ZG PTT, którzy byli w Mielcu lub pokazali się na kamerkach

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2021. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.