Walne zgromadzenie sprawozdawczo-wyborcze członków Oddziału – 25 czerwca 2020 r.

25 czerwca 2020 r. w gościnnych murach Centrum Organizacji Pozarządowych odbyło się walne zgromadzenie sprawozdawczo-wyborcze członków Oddziału PTT w Bielsku-Białej.
Na wstępie prezes Oddziału Szymon Baron przywitał wyjątkowo licznie zebranych członków oraz prezesa honorowego Oddziału Jana Weigla i prezes ZG PTT Jolantę Augustyńską. Przez aklamację wybrano Szymona Barona na przewodniczącego obrad, a Martynę Ptaszek-Pabian na sekretarza.
Sprawozdania merytoryczne i finansowe za rok 2019 przedstawił ustępujący prezes, po czym przewodniczący Komisji Rewizyjnej Sławomir Hałat odczytał sprawozdanie Komisji, a sekretarz Sądu Koleżeńskiego Ryszard Hańderek przedstawił sprawozdanie Sądu. Sprawozdania były wyczerpujące, co sprawiło, że dyskusja nad nimi były krótka, po czym zostały jednogłośnie przyjęte przez zgromadzenie.
Podobnie było ze sprawozdaniami za całą kadencję 2017-2020. Przedstawili je kolejno Szymon Baron, Sławomir Hałat i Ryszard Hańderek. I znów prawie nie było dyskusji, a ustępujący zarząd jednogłośnie otrzymał absolutorium.
Kolejnym punktem było przyjęcie zmian w statucie Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego, które zostały uchwalone na XI Zjeździe Delegatów PTT w dniach 8-9 czerwca 2019 r. W tym punkcie także byliśmy jednomyślni.
Podczas walnego zgromadzenia prezes Jolanta Augustyńska wręczyła „złotą odznakę PTT z kosówką” Łukaszowi Kudelskiemu, a spośród licznych dyplomów za staż członkowski odebrane zostały tylko trzy: Zofia Baron odebrała dyplom za 10-letni staż w PTT, a Bogna Stawiarska-Ślusarczyk i Szymon Baron – dyplomy i odznaki za 25-letni staż członkowski. Przy tej okazji, legitymację członkowską z rąk naszej prezes otrzymał Karol Sowiński.
W końcu nadszedł długo wyczekiwany czas wyborów. Jedynym kandydatem na funkcję prezesa Oddziału był Szymon Baron, który został wybrany jednogłośnie (jedyny głos wstrzymujący był głosem kandydata). Będzie to już jego piąta kadencja.
Do Zarządu Oddziału jednogłośnie wybrani zostali (kolejność alfabetyczna): Łukasz Gierlasiński, Piotr Homa, Teresa Kubik, Łukasz Kudelski, Sebastian Kuliński, Jan Nogaś, Martyna Ptaszek-Pabian, Katarzyna Talik i Grażyna Żyrek.
Nowo wybraną Komisję Rewizyjną tworzą: Sławomir Hałat, Dorota Miarka i Andrzej Ziółko.
W skład Sądu Koleżeńskiego weszli: Monika Baron, Andrzej Głażewski, Ryszard Hańderek, Witold Kubik i Wojciech Ślusarczyk.
Na zakończenie walnego zgromadzenia mieliśmy małą uroczystość. Nadania sztandaru Oddziału PTT w Bielsku-Białej dokonali prezes honorowy Oddziału Jan Weigel i prezes ZG PTT Jolanta Augustyńska. W pierwszym poczcie sztandarowym stanęli Wojciech Ślusarczyk, Aniela Baron i Zofia Baron. Około 2/3 członków naszego oddziału stanowią uczniowie zrzeszeni w Szkolnych Kołach PTT, więc śmiało można napisać, że udział Anielki i Zosi w poczcie miał charakter symboliczny.
Niewiele brakowało, a zapomnielibyśmy o wręczeniu prezentu Martynce i Grześkowi, którzy niedawno (bo w kwietniu), w czasie największych ograniczeń związanych z pandemią COVID-19 wzięli ślub. Prezent był jak najbardziej górski.
A skoro takie uroczystości… nie zabrakło i ciasta. Pyszny sernik „ze Szczelińca Wielkiego” oraz ciasto truskawkowe przygotowali dla nas Ewa i Krzysztof, nowi członkowie Oddziału. Dziękujemy, były przepyszne!
Gratulujemy wybranym, a wszystkim obecnym dziękujemy za udział! 

SB
.

uczestnicy walnego zgromadzenia przed Centrum Organizacji Pozarządowych w Bielsku-Białej

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2020. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.