Weekend Wielkanocny w górach – 2-5 kwietnia 2021 r.

Święta Wielkanocne to wyjątkowy czas, który tradycyjnie przeżywamy również razem w PTT podczas Wielkopiątkowej Drogi Krzyżowej z Jurkowa na Mogielicę w Beskidzie Wyspowym. Niestety to już drugi raz kiedy sytuacja epidemiologiczna zmusiła nas do zmiany planów i rezygnacji ze wspólnego, licznego udziału w tym religijnym wydarzeniu. Jednak sama idea pozostała, co najlepiej obrazują nadesłane przez Was zdjęcia.
Indywidualnie na wspomnianą Mogielicę wybrała się Kasia z mamą. Również inne miejsca w naszych Beskidach związane z kultem religijnym stały się celem świątecznych wypraw. Jednym z takich miejsc jest niewątpliwie Leskowiec, który odwiedzili Szymek z rodziną, Basia i Grzesiek, Darek z Oliwką, Tomek i Ala z dziećmi oraz grupa chrzanowska, w której imieniu zdjęcie podesłała Alicja. Kolejnym jest natomiast Matyska, zwana Golgotą Beskidów z niezwykłymi stacjami Drogi Krzyżowej, którą szli Kasia z rodziną oraz iwonka ze Stasiem. Grażynka natomiast poszukiwała kapliczek i krzyży w okolicach Grabowej i Kotarza. Zdecydowanie najdalej w ten weekend udał się Piotr, który przesłał rodzinne zdjęcie z Tarnicy.
Ten krótki, świąteczny czas był także dobrą okazją do odpoczynku i spędzenia czasu z rodziną. Kasia wybrała się na wspinaczkę w terenie, a Ela ponownie zawitała w Tatry tym razem zaliczając zimowe wejście na Świnicę. Najpopularniejsza na świąteczne spacery była jednak nasza najbliższa okolica. W Beskidzie Śląskim na Czantorii Wielkiej można było spotkać Gabrysię, Mirek z żona spacerował pod Palenicą w Beskidzie Małym. Z Beskidu Żywieckiego Kasia i Rysiu przesłali zimowe zdjęcie z popularnej Rysianki, gdzie zawitała również Anna z rodziną. Natomiast Iwona świątecznie pozdrawia z Jałowca
Zdjęcie z rodzinnej wyprawy na Halę Łabowską w beskidzie Śądeckim przesłała nam również Prezes PTT – Jola!
Ponad rok borykamy się z trudną sytuacją epidemiologiczną i choć zdążyliśmy się już nieco przyzwyczaić i jakoś sobie radzimy to z nadzieją wyglądamy powrotu do normalności. Życzę Wam wiele radości, niezłomnego zdrowia i niegasnącej nadziei! Do rychłego zobaczenia!

Martyna Ptaszek-Pabian

Nasze wielkanocne wędrowanie

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2021. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.