Wielka Rycerzowa (Beskid Żywiecki) – wycieczka górska dla młodzieży – 2 lutego 2019 r.

Fantastyczna przygoda, którą rozpoczęliśmy o godzinie 6:45 na pewno zostanie w pamięci wielu z turystów. Zbierając się na placu targowym w Kozach za cel obraliśmy dotarcie do bacówki na Rycerzowej. W dzisiejszej wycieczce wzięły udział Szkolne Koła PTT z Kóz („Groniczki” – SP1, „Halniaki” – SP2) oraz Bielska-Białej (SP3, „Pionowy Świat” – LO COR).
Gdy znaleźliśmy się na początku trasy, wszyscy obowiązkowo wyposażyli się w różnego rodzaju raczki i stuptuty. Wyjście na górę czarnym szlakiem z pewnością wycieńczyło większą część grupy. Na szczęście, po pewnym czasie, wielu oczom pozbawionym wszelkiej nadziei, ukazał się mistyczny budynek – schronisko/bacówka.
W końcu można było zjeść upragnioną, ciepłą strawę lub bardziej preferowaną gorącą czekoladę. W trakcie, gdy jedni spożywali, drudzy (głównie ci młodsi) zajęci byli rozmaitymi zabawami na śniegu. Później jeszcze tylko sesja zdjęciowa i zejście w dół. Czas jednak na to poświęcony minął bardzo szybko, ponieważ młodzi turyści wyposażyli się w jabłuszka, które pozwoliły im bez problemu dostać się na dół.
W końcu dotarliśmy do naszego rydwanu – busa. Zawiózł on nas z powrotem do Bielska-Białej i Kóz, skąd wszyscy rozeszli się do domów z uśmiechami na buziach.

Olifka
.

uczestnicy wycieczki przed Bacówką PTTK na Rycerzowej

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2019, SK PTT "Groniczki" przy SP1 w Kozach, SK PTT "Halniaki" przy SP2 w Kozach, SK PTT "Pionowy Świat" przy LO COR w Bielsku-Białej, SK PTT przy SP3 w Bielsku-Białej. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.