Wolontariat dla Babiogórskiego Parku Narodowego – 13-15 listopada 2014 r.

Zastanawialiście się kiedyś jak wygląda park narodowy poza znakowanymi szlakami, co można zobaczyć w Kniei Czatożańskiej albo co porabia babiogórski niedźwiedź? Będąc wolontariuszem Babiogórskiego PN można poznać odpowiedzi na te i wiele innych pytań.

W dniach 13-14 listopada 2014 r. grupa członków naszego Oddziału wzięła udział (jako wolontariusze) w inwentaryzacji zwierzyny metodą pędzeń próbnych. Odwiedziliśmy wraz z pracownikami BgPN trzy obwody ochronne: Orawa, Sokolica i Cyl biorąc udział w sześciu pędzeniach próbnych. Byliśmy zarówno uczestnikami nagonek, jak i obserwatorami w stałych punktach. W ciągu dwóch dni akcji jej uczestnicy wypatrzyli 25 sztuk jeleniowatych oraz 2 lisy. Większość z nas miała okazję zobaczyć przynajmniej kilka zwierząt, a każdy dzień kończyliśmy ogniskiem ze smażeniem kiełbasek.
W sobotę troje wolontariuszy z naszego Oddziału posprzątało szlak z Zawoi Markowej na Babią Górę. Łącznie zebrano 300 litrów śmieci.
Pracownikom Parku serdecznie dziękujemy w tym miejscu za bardzo życzliwe przyjęcie oraz wiele ciekawych wskazówek oraz informacji na temat Babiogórskiego Parku Narodowego.

SB & TR
.

pamiątkowe zdjęcie z pracownikami BgPN po zakończeniu inwentaryzacji zwierzyny

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2014, Wolontariat w BgPN. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.