Wolontariat dla Babiogórskiego Parku Narodowego – 25-27 października 2016 r.

bgpn_logoJuż po raz szósty w Babiogórskim Parku Narodowym odbyła się jesienna inwentaryzacja zwierzyny metodą pędzeń próbnych. Dla członków naszego oddziału była to już trzecia taka akcja, w której bierzemy udział jako wolontariusze.
W dniach 25-27 października 2016 r., czwórka członków Oddziału PTT w Bielsku-Białej (Szymek, Tomek, Ania i Paweł) stawiła się przy siedzibie Babiogórskiego Parku Narodowego, skąd razem     z pracownikami parku byliśmy rozwożeni do niedostępnych dla turystów obszarów. W przemoczonych butach (bo wpadłem do potoku), ubrudzonych butach i spodniach  (bo zapadaliśmy się na terenach bagnistych), w gąszczu drzew – żwawo maszerowaliśmy i wydzierając się wniebogłosy liczyliśmy zwierzaki. Efekt przerósł nasze oczekiwania. W trakcie trzech dni widzieliśmy jelenie, sarny, dziki, lisy oraz głuszce.
Wielkie podziękowania dla pracowników parku za świetną atmosferę, poczęstunek w postaci kiełbasek oraz za nocleg. W przyszłym roku znowu wybieramy się jesienią na pędzenie i mamy nadzieję, że będzie nas więcej. Wolontariuszy i zwierzyny. 🙂

TR
.

pamiątkowe zdjęcie z pracownikami BgPN na zakończeniu liczenia zwierzyny

pamiątkowe zdjęcie z pracownikami BgPN na zakończenie liczenia zwierzyny

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2016, Wolontariat w BgPN. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.