Wolontariat w Babiogórskim Parku Narodowym – 11 października 2019 r.

Już szósty rok z rzędu członkowie Oddziału PTT w Bielsku-Białej biorą udział w jesiennej akcji liczenia zwierzyny na terenie Babiogórskiego Parku Narodowego. Choć nie udało nam się to podczas wrześniowego liczenia, tym razem dwoje przedstawicieli naszego Oddziału wzięło w nim udział.
Do Zawoi dotarliśmy przed godziną ósmą i od razu ruszyliśmy do działania. Zostaliśmy przydzieli do nagonki i na trzech obszarach (Kopisty, las poniżej Płaju oraz Stonów) mieliśmy za zadanie wypłaszać zwierzynę w stronę obserwatorów. Tym razem mieliśmy okazję zobaczyć dwie dorodne łanie.
Jak co roku mieliśmy okazję do obcowania z piękną, babiogórską przyrodą. Gęste młodniki i omszałe, spróchniałe pnie, krystalicznie czyste strumienie i opadające ku nim strome, śliskie stoki, wyjątkowo soczyste mchy i mnóstwo najróżniejszych grzybów – z tym wszystkim mieli do czynienia nasi wolontariusze.
Szkoda tylko, że z powodu małej liczby osób chętnych na liczenie w sobotę, zostało ono odwołane przez organizatorów. Gotowa do akcji była kolejna ósemka naszych kolegów… Może w przyszłym roku zbierzemy się większą grupą członków PTT, do czego gorąco wszystkich zachęcam!

SB
.

przedstawiciele bielskiego oddziału PTT po zakończonej akcji liczenia zwierzyny

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2019, Wolontariat w BgPN. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.