„Wycieczki z PTT O/Bielsko-Biała” – pokaz filmów Wacława Morawskiego – 19 stycznia 2016 r.

Tradycyjnie, czyli przynajmniej dwa razy w ciągu jesienno-wiosennego cyklu prelekcji podróżniczych w naszym lokalu, gościmy naszego kolegę Wacława Morawskiego, który montuje filmy z wycieczek oddziałowych. Przygotowane z wielkim pietyzmem dzieła Wacka są niejednokrotnie okazją do powspominania ciekawych miejsc, odwiedzonych w poprzednich miesiącach oraz możliwością do pośmiania się z samych siebie…
Tak było i tym razem, a spotkanie z filmami rozpoczęliśmy od wycieczki pętlą beskidzką, którą organizowaliśmy na jesień. Obejrzeliśmy więc sceny z zameczku Prezydenta RP w Wiśle, kościoła pw. Dobrego Pasterza w Istebnej czy Muzeum Browaru w Żywcu.
Kolejnym punktem było blisko trzydziestominutowe spotkanie z wycieczkami dla seniorów organizowanych przez członka naszego Oddziału, Witka Kubika, w ramach działalności stowarzyszenie Akademia Seniora. A że wśród wycieczkowiczów są i członkowie naszego oddziału, to i my mogliśmy dzisiaj powspominać wędrówki naszych Seniorów.
Ostatnim z zaplanowanych, choć nie ostatnim z zaprezentowanych filmów, była mikołajowa wycieczka na Przełęcz Karkoszczonka. Tomek Rakoczy w przebraniu św. Mikołaja, dzieciaki niezbyt ufające naszemu „Mikołajowi” – oj, było co wspominać.
Niejako bonusowym filmem, na prośbę uczestników dzisiejszego spotkania, była wycieczka w słowacką Wielką Fatrę, którą prowadziła dla nas dobre trzy lata temu Aga Wojnowska. Oj, leci ten czas, leci…
Co tu dużo napisać. Podziwiamy pasję Wacka i jego ciągle poprawiający się warsztat, a możliwość powspominania wspólnych wycieczek jest naprawdę świetną okazją do spotkania w gronie miłośników gór, członków i sympatyków Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego.
Do zobaczenia za tydzień we wtorek!

SB
.

w trakcie spotkania

stopka_gkk

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2016. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.