XI Sprawozdawczo-Wyborczy Zjazd Delegatów PTT – Kuźnice, 8-9 czerwca 2019 r.

XI Sprawozdawczo-Wyborczy Zjazd Delegatów PTT odbył się w Dyrekcji Tatrzańskiego Parku Narodowego w Kuźnicach. Na to istotne dla całego środowiska wydarzenie przybyło 91 delegatów, co dało frekwencję 81%. PTT O/Bielsko-Biała było reprezentowane przez 11 delegatów.
Do corocznych punktów obrad należały: przedstawienie i przyjęcie sprawozdań merytorycznego i finansowego (za 2018 rok) oraz sprawozdań Głównej Komisji Rewizyjnej i Głównego Sądu Koleżeńskiego. Jako że był to zjazd wyborczy, do zadań delegatów należało dodatkowo udzielenie absolutorium ustępującemu Zarządowi Głównemu i wybranie nowego.
Pierwszą kobietą na stanowisku Prezesa Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego została Jolanta Augustyńska, serdecznie gratulujemy! Bielski Oddział PTT w Zarządzie Głównym reprezentować będą Jan Nogaś i Martyna Ptaszek, zaś Katarzyna Talik i Grażyna Żyrek zasilą Główny Sąd Koleżeński. Wszystkim życzymy samych sukcesów w kształtowaniu przyszłości Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego!
Zarząd Główny wyróżnił 9 członków Oddziału PTT Bielsko-Biała honorowymi złotymi odznakami PTT z kosówką, z których pięcioro odebrało wyróżnienia na Zjeździe: Monika Baron, Wacław Morawski, Robert Słonka, Katarzyna Talik i Andrzej Ziółko.
Po części formalnej sprzyjająca pogoda pozwoliła na zwieńczenie dwóch dni obrad krótką wycieczką. Nasza grupa szybkim tempem wdrapała się na Nosal, który oferuje doskonałe widoki na dolinę, grzbiet Tatr Wysokich, Czerwone Wierchy oraz Beskidy.

Grzegorz Pabian
.

Delegaci bielsko-bialskiego oddziału PTT na XI Zjazd Delegatów PTT

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2019. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.