XVI Powiatowy Rajd na Orientację dla SKK PTT – Babice, 22 marca 2022 r.

Mapa, kompas i w las… wszystko w znaczeniu dosłownym.
Trasa tegorocznego Rajdu obejmowała las niedaleko ruin zamku Lipowiec, w miejscowości Babice w woj. małopolskim.
Uczniowie ruszyli, a ja za nimi z aparatem – pomysł był taki – piękna słoneczna pogoda, ciekawy pagórkowaty teren w bukowym lesie. Pomyślałam, że zrobię swoim podopiecznym kilka fotek na pamiątkę. Niestety zonk – okazało się, że naszych 10 drużyn było niewielką grupą wśród wszystkich uczestników. Do rajdu przystąpiło aż 700 uczniów! Przemierzając trasę trudno było spotkać Halniaka.
Jednak każda z grup SP2 nazbierała tyle punktów, że udało nam się wygrać konkurencję drużynową. Zespół „Kamienios” zdobył aż 19 na 20!, reszta 17, 15, 14, 12… a jedna grupa w zamieszaniu się „rozbiła”, inna wpadła na metę w ostatnich sekundach wyznaczonego czasu. Na tym nie koniec przygód i niespodzianek, np. kilka butów zmieniło kolor na brunatny, bluza przegrała spotkanie z gałęzią. Wszystko to nic, najsympatyczniejsze było na koniec:
– Za rok też przyjedziemy?!
– Pewnie! O ile nas będą chcieli 😉

Podsumowując:

  • I miejsce dla „Kamienios”, czyli Marcina i Adama;
  • I miejsce drużynowo dla SK PTT „Halniaki” za ilość zdobytych punktów oraz czas wykonania zadania;
  • kilka fotek z wydarzenia;
  • dużo wspomnień;
  • mnóstwo śmiechu i pozytywnych emocji;
  • rewelacyjna integracja ekipy;
  • DUMNA pani od gegry, wfu i opiekun Koła w jednym, nazwana kiedyś przez pionierów Koła „Pani matka”, a obecnie Geomaniak 😉

Dziękujemy Odziałowi PTT w Chrzanowie za przygotowanie imprezy oraz za zaproszenie na nią a także gminnemu koordynatorowi sportu w Kozach za wsparcie finansowe wyjazdu.

AKF

reprezentancja SK PTT „Halniaki” wygrała XVI Powiatowy Rajd na Orientację!

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2022, SK PTT "Halniaki" przy SP2 w Kozach. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.