XXIII Wiosenny Rajd Górski „Zielenią się buki” – 30 kwietnia 2022 r.

XXIII Wiosenny Rajd Górski „Zielenią się buki” odbył się 30 kwietnia 2022 r. Członkowie i sympatycy PTT obecni byli na dwóch trasach: 1 i 3.
O 8:30 na szlak wyruszyła grupa uczniów SP Buczkowice, a wśród nich dwie członkinie naszego oddziału. Trasa prowadziła z Buczkowic przez Siodło pod Skalitem i Przełęcz Becyrek na Halę Jaworzynę. Powrót zaplanowany był halami podskrzyczeńskimi na Siodło i dalej czerwonym szlakiem do Buczkowic.
Nieco później, bo o 9:00 na trasę rajdu wyruszyła grupa pod przewodnictwem prezesa naszego oddziału, w której znaleźli się także członkowie SK PTT „Krokus” z Rybarzowic z rodzinami. Ta trasa biegła spod szkoły w Bystrej przez Lanckoronę do ruin kąpieliska pod Magurą, skąd początkowo żółtym szlakiem, a następnie ścieżkami leśnymi prowadziła do Szczyrku. Do Buczkowic wracaliśmy drogą rowerowo-pieszą.
Na mecie rajdu przy Sokolni w Buczkowicach czekały na nas niespodzianki w postaci gier i zabaw, nagród dla nastarszych i najmłodszych uczestników, dla drużyny o najciekawszej nazwie oraz najliczniejszych grup. Było też ognisko, na którym można było upiec kiełbaski, na które czekało wielu uczestników rajdu.
Do domu wróciliśmy około godz. 15:30 – nieco zmęczeni, ale szczęśliwi. Do zobaczenia na szlaku.

SB

członkowie i sympatycy Oddziału PTT w Bielsku-Białej na mecie rajdu

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2022, SK PTT "Krokus" przy SP w Rybarzowicach. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.