Zapraszamy na Adrenalinium!

Od kilku lat Polskie Towarzystwo Tatrzańskie Oddział w Bielsku-Białej jest partnerem Festiwalu Górskiego „Adrenalinium”, którego dziewiąta edycja odbędzie się w żywieckim kinie Janosik w dniach 21-23 października 2016 r. Dla członków Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego (a także członków PTTK oraz klubów zreszonych w PZA) organizatorzy przewidzieli karnety w obniżonej cenie 55 zł (3-dniowe) oraz 25 zł (1 dzień). Dla dzieci do lat 12 wstęp jest wolny. Karnety dostępne są w kasie kina, pojedyncze bilety można nabyć online na stronie: http://www.filmowa.net/karnety-kino-janosik.html. Krótką informację o zbliżającym się festiwalu zamieszczamy poniżej:

Przed nami kolejna, dziewiąta już, edycja naszego wypieszczonego, wyczekanego podróżniczo-górskiego trzydniowego szaleństwa festiwalowego. Nasi tegoroczni goście to Celina Kukuczka, która opowie o wielkim himalaizmie z własnej perspektywy, zmotywowany i motywujący – Jasiek Mela, Krzysiek Nowakowski ze swoim psim zaprzęgiem, zwariowana para podróżników, prowadzących blog LosWiacheros, pisarz i speleolog zarazem – Wojciech Kuczok i reprezentant GOPRu, wspianacz i speleolog – Grzesiek Michałek.
W tym roku po raz pierwszy wykorzystamy nieeksploatowany dotąd teren kinowej piwnicy, by tam z Grześkiem Michałkiem założyć prawdziwy jaskiniowy obóz!!!
Najmłodsze aktywne pokolenie zapraszamy na przeróżne warsztaty do ogrzewanego namiotu, który stanie naprzeciw kina. Dzieci będą odkrywać na nowo dobrze znane smaki, wypiekać chińskie ciastka, tworzyć piaskowe mandale, glicerynowe mydełka i świece z pszczelej węzy. W sobotnie popołudnie zagra dla nas ekipa bębniarzy Djembe Polny Rytm, a wieczorem popląsamy przy dźwiękach folkowego Besquidians. Będzie więc jak zwykle mocno i ze zbójeckim przytupem!
Do kina tymczasem zaprosimy na zestaw doskonałych tytułów filmowych, m.in. rewelacyjną serię Reel Rock Tour 10, najnowszy film Aleestara Lee „Citadel” czy nagrodzony na Festiwalu w Lądku „Down to nothing”. Polską premierę będzie miał także słowacki film podróżniczy Pavola Barabasa – „Suri”. Oprócz filmów górskich po raz pierwszy zobaczymy na janosikowym ekranie filmy nurkowe.
Nagrodzimy również tych, którzy nadesłali do nas swoje krótkometrażowe filmy i zdjęcia.
Do zobaczenia w Janosiku!

Kino Janosik
.

adrenalinium2016_stopka

Ten wpis został opublikowany w kategorii aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.