Żurawnica (Beskid Mały) – wycieczka górska dla młodzieży – 9 grudnia 2023 r.

Zimowa wyprawa trasą Małego Szlaku Beskidzkiego była wspaniałym przeżyciem, które rozpoczęło się w miejscowości Krzeszów. Przy temperaturze około 0°C, zimowe klimaty dodawały magii całej przygodzie. Szkolne Koło PTT „Pionowy Świat” im. Piotra Morawskiego przy V LO w Bielsku-Białej miało przyjemność wędrować z podopiecznymi Fundacji Grupa Kęty Dzieciom Podbeskidzia.
Razem wyruszyliśmy w drogę pod opieką przewodnika Szymona Barona, pani instruktor Kasi Przemyk oraz opiekunów z Fundacji. Pierwszy etap prowadził nas przez górę Żurawnicę (727 m n.p.m.), gdzie śnieżne drzewa tworzyły niesamowitą scenerię. Las przemykał obok nas, a śnieg skrzypiał pod butami, nadając całości wyjątkowego charakteru. Nasze koło postanowiło zdobyć sam wierzchołek tej góry.
W miarę jak podążaliśmy dalej, trasa poprowadziła nas przez górę Żmijową (591 m n.p.m.). Tutaj, w otoczeniu zimowej ciszy lasu, doświadczaliśmy spokoju i jednocześnie ekscytacji związanej z urokami gór. Widoki na okoliczne szczyty zaczynały się pojawiać, gdy drzewa ustępowały miejsca widokową. Wkrótce, ukazała się nam zapierająca dech w piersiach panorama, w centrum której znajdowała się zaśnieżona Babia Góra.
Nasza wyprawa zakończyła się w urokliwych Zembrzycach, gdzie po dniu pełnym wrażeń wszyscy uczestnicy byli zadowoleni i pełni radości z udanej wycieczki. Zimowe krajobrazy, malownicze widoki i wspólna radość z pokonywania trasy uczyniły to wyjście niezapomnianym przeżyciem, które z pewnością pozostanie w pamięci uczestników tego wyjścia na długo.

Fedir Ruzhynskyi

na szczycie Żurawnicy

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2023, SK PTT "Pionowy Świat" im. Piotra Morawskiego przy V LO w Bielsku-Białej. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.