Akcja „Sprzątamy Beskidy z PTT 2019” – rejon Błatniej (Beskid Śląski) – 1 czerwca 2019 r.

Miło nam poinformować, że do akcji „Sprzątamy Beskidy z PTT” włączyła się grupa pracowników Nemak Poland sp. z o.o. Zachęcamy do zapoznania się z relacją ze sprzątania szlaków w rejonie Błatnej przez tę grupę:

1 czerwca pracownicy Nemak Poland wyruszyli z bliskimi na akcję „Sprzątanie Beskidów z PTT. Beskid Mały, Śląski i Żywiecki – 2019”. Z inicjatywą dołączenia się do tego wydarzenia wyszła grupa wartości Nemak Szacunek i Odpowiedzialność, która od zeszłego roku angażuje się w akcje prospołeczne oraz związane z ochroną środowiska. Uczestnicy wyruszyli dwoma szlakami, od Wapienicy i Brennej, na szczyt górski Błatnia. Mimo głosów, że na szlakach nie ma śmieci, uczestnicy wypełnili 16 worków (około 800 litrów), oraz znaleźli 3 opony i krzesło. Po wyjściu na Błatnią, osoby biorące udział w akcji, miały okazję wspólnie usiąść przy ognisku i upiec kiełbaski. Dzieci otrzymały dyplomy za ogromne zaangażowanie, które przełożyło się na ilość śmieci w workach.
Jest jeszcze wiele innych szlaków, na których ilość śmieci jest podobna, dlatego w III kwartale 2019 roku planujemy powtórzyć akcję. W tej edycji wzięło udział ponad 20 osób, mamy jednak nadzieję, że będzie nas coraz więcej i pod koniec wakacji będziemy mogli wyruszyć trzema szlakami na kolejny, beskidzki szczyt.
Dziękujemy wszystkim pracownikom oraz ich bliskim za udział w akcji zorganizowanej przez grupę Szacunek i Odpowiedzialność.

Klaudia Czerniak
.

uczestnicy sprzątania szlaków w rejonie Błatniej

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2019, Sprzątamy Beskidy z PTT. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.