Babia Góra (Beskid Żywiecki) – wycieczka górska dla młodzieży – 12 czerwca 2021 r.

Wreszcie ruszyło moje zahibernowane od roku Szkolne Koło PTT przy LO COR w Bielsku-Białej! Tym razem na celownik wzięliśmy Sokolicę pod Babią Górą. Nasz dzisiejszy zachwyt to Perć Przyrodników – jaki to jest pięknie zielony szlak! Zażywaliśmy leśnej kąpieli. No i cóż – jesteśmy najwolniej idącą grupą PTT – co zrobić? Mech i robaczki same się nie obejrzą. Było cudownie, moje Łaziki jak zawsze ciekawe świata i radosne. 

AB

Trudne podejście na Sokolicę, później Kępa i długie wypłaszczenie na Diablak – Babia Góra została zdobyta. 1725 m n.p.m. zakończyło tegoroczny sezon wycieczek SK PTT przy LO Baczyńskiego. Pogoda nam sprzyjała – temperatura 19°C, lekki wiatr (jak na masyw Babiej), słońce niezbyt intensywne. Wokół rozciągały się piękne panoramy w kierunku Gorców, Tatr, Beskidu Wyspowego, Śląskiego i Małego, a obok ciągnęły się urocze kobierce sasanki alpejskiej. Kwintesencja wędrowania.
Później zejście przez Bronę i Markowe Szczawiny do Zawoi Markowej. Tam czekało na nas ognisko i kiełbaski, przygotowane przez organizatorów akcji „Sprzątamy Beskidy z PTT 2021”. Naszym wędrowaniem również przyłączyliśmy się do niej. W sumie zebraliśmy około 40 litrów śmieci na trasie. Oby wszystkie szlaki były tylko tak „zaśmiecone”.
Dziękujemy za wspólne wędrowanie i do zobaczenia na kolejnych szczytach.

MZ

uczestnicy wycieczki po zejściu do Zawoi Markowej

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2021, SK PTT "Pionowy Świat" przy LO COR w Bielsku-Białej, SK PTT przy LO w Kozach, Wolontariat w BgPN. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.