Bendoszka Wielka (Beskid Żywiecki) – wycieczka górska dla młodzieży – 5 marca 2022 r.

W sobotę, 5 marca 2022 r. Groniczki znów wędrowały. Po krótkim przestoju spowodowanym koronawirusem, wybraliśmy się w Beskid Żywiecki.
Spora grupa uczniów, nauczycieli i rodziców (ok. 50 osób) pod przewodnictwem Łukasza Kudelskiego, wyruszyła autokarem z placu targowego w Kozach do Rycerki Kolonii.
Stamtąd, zielonym szlakiem wspinaliśmy się łagodnie w kierunku Bendoszki Wielkiej (1144 m n.p.m.). Zimowa aura nikogo nie zaskoczyła, ale za to bardzo wszystkich cieszyła. Po dotarciu na szczyt i wykonaniu pamiątkowego zdjęcia pod Krzyżem Jubileuszowym, rozpoczęły się zjazdy i ślizgi w kierunku schroniska. Dzieci były dobrze przygotowane i zjeżdżały na jabłuszkach, co sprawiało im ogromną frajdę.
W schronisku można było się posilić, ogrzać i odpocząć albo pobaraszkować na śniegu na malowniczej przełęczy Przegibek. Każdy spędzał tu czas tak, jak lubił.
Zejście – a raczej zjazd – do Rycerki Kolonii, przebiegło szybko i sprawnie. Mniej lub bardziej przemoczeni i zmęczeni, ale szczęśliwi, dotarliśmy do autokaru i bezpiecznie wróciliśmy do Kóz.
Niecierpliwie czekamy na kolejną wyprawę!

S.Cz.-P.

na szczycie Bendoszki Wielkiej

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2022, SK PTT "Groniczki" przy SP1 w Kozach. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.