„Bezpieczeństwo w górach” – spotkanie w Szkole Podstawowej nr 1 w Kozach – 11 marca 2016 r.

W piątek 11.03.2016 r. Członkowie SKKT – PTTK „Groniczki” – klubu działającego w Szkole Podstawowej nr 1 w Kozach wzięli udział w zajęciach przeprowadzonych przez członków Oddziału PTT w Bielsku Białej. Zajęcia dotyczyły bezpieczeństwa w górach.
„Groniczki” bardzo aktywnie uczestniczyły w spotkaniu. Rozmawiali, zadawali pytania, odpowiadali na pytania prowadzących zajęcia – kilkakrotnie zaskakując swoimi odpowiedziami 🙂 Przypomnieli sobie oznaczenia szlaków górskich, a nawet potrafili wskazać kilka szlaków oznaczonych wybranymi kolorami (co niezmiernie ucieszyło opiekunów koła 🙂 ).
Uczniowie dowiedzieli się, co jest niezbędne w plecaku każdego turysty górskiego, jaki sprzęt warto zabrać ze sobą, co pomoże a co może okazać się zbędne i niepotrzebne.
Zanim jednak przeszliśmy do zawartości plecaka nasi goście omówili i pokazali strój odpowiedni na górskich wycieczkach (potwierdzili to, co szkolni opiekunowie koła powtarzają przed każdym wyjściem w góry – tenisówki? glany? 🙂 ).
Młodzi turyści poznali sposoby wzywania pomocy w sytuacjach, kiedy nie można skorzystać z tak wszystkim znanych i przez (prawie) wszystkich posiadanych telefonów komórkowych. Obejrzeli oraz przymierzyli sprzęt i ekwipunek konieczny na wyprawach wysokogórskich. Chyba każdy z uczestników spotkania zapamięta „kilof”, który (jak się okazało) prawidłowo nazywa się „czekan”.
W programie naszego koła są wycieczki organizowane przez przewodników bielskiego Oddziału PTT, więc na pewno będziemy mieli okazję znów spotkać się z zaprzyjaźnionymi przewodnikami.
Dziękujemy Szymonowi, Robertowi, Kasi oraz Tomkowi za poświęcony czas i przeprowadzone zajęcia. Bogatsi w tak ważne informacje lepiej przygotujemy się do następnej wycieczki, która już niebawem w marcu.

Kasia P.
.

pamiątkowe zdjęcie z uczestnikami prelekcji

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2016. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.