Zebranie założycielskie Szkolnego Koła PTT przy Szkole Podstawowej nr 2 w Kozach – 11 marca 2016 r.

skptt-sp2-kozy11 marca 2016 r. obie koziańskie szkoły podstawowe gościły członków Oddziału PTT z Bielska-Białej, którzy specjalnie dla uczniów przygotowali i przeprowadzili warszaty poświęcone bezpieczeństwu na górskich szlakach. Okazja była nieprzypadkowa, bowiem z inicjatywy sekretarz miejscowego Koła PTT, Anny Kózki-Filarskiej, w Szkole Podstawowej nr 2 im. Stanisława Staszica w Kozach utworzone zostało Szkolne Koło PTT przy bielskim oddziale.
Po dwóch godzinnych wykładach, w których wzięli udział wszyscy uczniowie klas IV-VI, spotkaliśmy się w szkolnej auli na uroczystej inauguracji działalności Szkolnego Koła. Prezes bielskiego PTT, Szymon Baron, przybliżył krótko historię naszego Towarzystwa i jego działalność, po czym z rąk starszych stażem kolegów z PTT, będących zarazem uczniami szkoły, Filipa i Marii Filarskich oraz Wiktorii Puchalskiej, członkowie SK PTT otrzymali pamiątkowe breloczki z logiem PTT oraz książeczki „Śladami bielsko-bialskiego PTT”. Wiceprezes Oddziału Tomasz Rakoczy wraz z sekretarz Katarzyną Talik wręczyli nowo przyjętym członkom naszego Towarzystwa legitymacje członkowskie, a swoje gratulacje dołożyli także p. Maria Sitarz, wicedyrektor szkoły i Miłosz Zelek, prezes Koła PTT w Kozach.
Szkolne Koło PTT przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Stanisława Staszica w Kozach w dniu utworzenia liczy 13 uczniów, a jego opiekunem jest Anna Kózka-Filarska.
Serdecznie dziękujemy w tym miejscu Ani za pomysł założenia Szkolnego Koła PTT oraz zaangażowanie w jego realizację, a wszystkim członkom Koła życzymy wiele satysfakcji z górskich wycieczek.

SB
.

pamiątkowe z zebrania założycielskiego SK PTT przy Szkole Podstawowej nr 2 w Kozach

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2016. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.