Błatnia (Beskid Śląski) – wycieczka górska – 26 stycznia 2014 r.

Choć termometry w niedzielny poranek wskazywały -15 oC, prawdziwych miłośników górskich wędrówek nie trzeba było przekonywać do wycieczki w dobrym Towarzystwie.
Z małymi przygodami dojechaliśmy do Jaworza Nałęża, skąd w gronie 31 turystów, wyruszyliśmy czerwonym szlakiem przez Łazek na Błatnią. Każdy wędrował swoim tempem, a wśród nas była całkiem pokaźna gromadka dzieci, które liczyły na pierwsze śnieżne zjazdy tej zimy.
Po dotarciu do schroniska na Błatniej, gdzie jak się okazało innymi szlakami doszło kolejnych siedmioro członków i sympatyków naszego Oddziału, zrobiliśmy sobie dłuższą przerwę, którą dzieciaki wykorzystywały do zjazdu po śnieżno-kamiennym podłożu. Pomimo sceptycyzmu dorosłych, młodzi turyści pokazali, że da się. Koledzy z Koła PTT w Kozach, którzy wybrali się dzisiaj z nami, przygotowali dla najmłodszych dyplomy za ostatni konkurs rysunkowy oraz słodkie nagrody w postaci czekolad oraz batoników dla pozostałych, nieuczestniczących w konkursie.
Po zrobieniu pamiątkowego, grupowego zdjęcia, ruszyliśmy w drogę powrotną – tym razem „szlakiem szklanym”. Pogoda nam dopisała, a słońce nie opuszczało nas, aż do końca wycieczki. Warto było wybrać się dzisiaj z bielsko-bialskim PTT na Błatnią.

SB
.

nasza grupa przed schroniskiem na Błatniej

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2014. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.