„Camino Frances” – prelekcja online Janusza Pilszaka – 28 kwietnia 2020 r.

Kolejna wtorkowa prezentacja online została przeprowadzana w innej formie, niż dotychczasowe. O godzinie 18:00 rozpoczęliśmy wspólne oglądanie prelekcji wygłoszonej przez naszego kolegę, Janusza Pilszaka w Pałacu Czeczów w Kozach. Tamta prelekcja, zorganizowana 4 lutego 2016 r. przez Koło PTT w Kozach w ramach cyklu „… z pierwszej ręki” została zarejestrowana, dzięki czemu teraz, po czterech latach, mogliśmy ją obejrzeć online.
Janusz Pilszak i Jacek Skoczylac wędrowali Drogą św. Jakuba od 19 kwietnia do 24 maja 2015 r. Poruszali się drogą francuską, która jest zdecydowanie najpopularniejszym szlakiem spośród szlaków jakubowych w Hiszpanii. Często mówiąc o Camino de Santiago wielu ma na myśli właśnie szlak francuski, mimo że nie jest on, ani najstarszym, ani jedynym.
Janusz przyzwyczaił nas na swoich prelekcjach, że zawsze chętnie dzieli się praktycznymi informacjami, umiejętnie balansując pomiędzy pozytywnymi i negatywnymi aspektami wypraw, w których bierze udział. I tym razem dowiedzieliśmy się wiele o przygotowaniach, o warunkach na trasie i w odwiedzanych albergue’ach oraz historii dróg św. Jakuba. Były opowieści, były i zdjęcia, dzięki którym mogliśmy poczuć się jak wędrowcy na szlaku. Dziękujemy!  

SB
.

Janusz Pilszak na trasie Camino Frances

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2020. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.