Cieślar (Beskid Śląski, Polska/Czechy) – wycieczka górska – 4 czerwca 2023 r.

W niedzielę, 4 czerwca 2023 r. odbyła się wycieczka górska członków PTT i milośników gór w Beskid Śląski po stronie czeskiej.
Z Bielska pojechaliśmy busem Wispol do Wisły. W cukierni Zdrowak byliśmy na kawie i ciastku. Tam też dołączyły do nas turystki z Tychów.
Ruszyliśmy szlakiem niebieskim, by następnie żółtym i czerwonym przez Mały Stożek dotrzeć na szczyt gór Cieślar (920 m n.p.m.). Tam, o godzinie 12 wzięliśmy udział w Światowym Spotkaniu Cieślarów, Pilchów i Wisełków. Były występy kapel góralskich, smażenie jajecznicy, placków ziemniaczanych i zdjęcie grupowe wszystkich uczestników.
Po godzinie 14 zeszliśmy z powrotem z Cieślara na Mały Stożek, skąd zielonym szlakiem przeszliśmy do Chaty Filipka. Po godzinnej przerwie w chacie i uzupełnieniu płynów, szlakiem zielonym zeszliśmy do Hradka, skąd pociągiem České dráhy wróciliśmy do Czeskiego Cieszyna.
W Czeskim Cieszynie poszliśmy na pyszny, czeski obiad i następnie Lajkonikiem wróciliśmy do Bielska-Białej na godzinę 19.
Pogoda nam dopisała i wszyscy podczas wycieczki mieli cały czas uśmiechniete buzie. Przeszliśmy podczas wycieczki dystans 21 km.

Tadeusz Budny

uczestnicy wycieczki przed Chatą na Filipce

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2023. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.