„Co słychać?” – nr 1 (289) / 2014

Styczniowy numer „Co słychać?” o objętości 8 stron zapowiada obchody Roku Kazimierza Przerwy-Tetmajera w PTT. W związku z tym znajdziemy w nim zarówno program obchodów roku, jak i jeden z wierszy Kazimierza Przerwy-Tetmajera pt. „Ciche, mistyczne Tatry”.
Dział „Z życia ZG PTT” przynosi nam relację z posiedzenia ZG PTT w Przecławiu. O Pałacu Reyów w tym mieście pisze w osobnym artykule Barbara Morawska-Nowak.
Wśród wieści z życia Oddziałów mamy okazję przeczytać o „Dniu Taternika” w Poznaniu, zorganizowanym przez Oddział PTT w Nowym Sączu orszaku Trzech Króli na Przehybę oraz XI Karpackim Finale WOŚP na Hali Lipowskiej, w który zaangażowali się koledzy z Oddziału w Bielsku-Białej. Bielszczanie nawiązali także w ostatnim czasie współpracę z TJ Sokół Czeski Cieszyn, a w oświęcimskim kole PTT podjęto próbę reaktywacji szerszej działalności.
Numer uzupełniają dwa artykuły Ireny i Stefana Sytniewskich poświęcone ubiegłorocznym wyjazdom w góry Bułgarii i Hiszpanii oraz tradycyjny apel o przekazanie 1% podatku na rzecz Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego.

Życzymy przyjemnej lektury! (pobierz -> 0,80 MB)

Redakcja „Co słychać?”

Ten wpis został opublikowany w kategorii "Co słychać?". Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.