„Co słychać?” nr 1 (373) / 2022

cs373Styczniowy numer „Co słychać?” o objętości 12 stron otwieraja artykuł o jubileuszu 50 lat przewodnictwa górskiego Stanisława Trębacza z Oddziału PTT w Chrzanowie.
Wśród tradycyjnie bogatych wieści z życia oddziałów przeczytamy o nowych władzach Oddziału Warszawskiego PTT oraz o utworzeniu przy chrzanowskim oddziale PTT Szkolnego Koła Krajoznawczego w Szkole Podstawowej nr 8 w Trzebini. Zapoznamy się także z laureatami „Buciorów” – wyróżneinia łódzkiego oddziału PTT oraz kolejnym spotkaniu zaprzyjaźnionych oddziałów z Łodzi i Warszawy. Mamy śnieżną zimę, lecz aktywność poszczególnych oddziałów nie spada – Kozi Wierch zimą zdobyła ekipa z Sekcji Wysokogórskiej O/Nowy Sącz, po Beskidzie Śląskim podczas XX jubileuszowej Wyrypy „Przez zaspy i zamiecie” wędrowali członkowie O/Radom, na Turbaczu w Gorcach była grupa z O/Ostrowiec Św., a stary rok na Klimczoku żegnała ponad 50 członków i sympatyków O/Bielsko-Biała – o tym wszystkim dowiecie się z „Co słychać?”.
W dziale „Z kart historii…” przybliżamy sylwetki Bronisławy Staszel-Polankowej, Wiktora Ostrowskiego oraz zasłużonego dla Orawy Piotra Borowego. W tym dziale przeczytacie także o tatrzańskich pasjach Wandy i Zygmunta Pazdów.
Numer uzupełnia dział Varia, w której tym razem przeczytamy tradycji świątecznej kolędy w Beskidach i na Podhalu.

Życzymy przyjemnej lektury! (pobierz -> 2,01 MB)

Redakcja „Co słychać?”

Ten wpis został opublikowany w kategorii "Co słychać?". Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.