Karpacki Finał WOŚP na Hali Lipowskiej – 29-30 stycznia 2022 r.

Styczeń to miesiąc rozpoczynający nie tylko nowy rok kalendarzowy, ale także kolejny sezon na dzielenie się sercem – także na szlakach i w schroniskach! W nieco trudnych zimowych warunkach, a przy tym pięknej śnieżnej scenerii, kolejny raz wyruszyliśmy, by rozłożyć nasze orkiestrowe stoisko w gościnnej sali schroniska na Hali Lipowskiej. Nie mogło na nim zabraknąć przedmiotów dostarczonych przez sponsorów, w tym jak zwykle niezawodnego Larixa, a także prywatnych darczyńców. Niezaprzeczalnym hitem okazały się jednak piernikowe serduszka zamówione przez Grażynkę w zaprzyjaźnionej manufakturze, przygotowane specjalnie na nasz Finał.
Nie obyło się bez przygód – szczególny czas, który zatrzymał wielu z nas na kwarantannach i izolacjach nie oszczędził również wolontariuszy. Najbardziej zdeterminowani czekali z niecierpliwością, by w pierwszych minutach wolności wyruszyć na szlak i ciemną nocą dołączyć do ekipy. Ponieważ jednak do ostatniej chwili nie było wiadomo, kto będzie mógł wziąć udział w tegorocznej edycji, nie było jednego wspólnego wyjścia – do schroniska docieraliśmy indywidualnie.
Zbiórka zaowocowała nową rekordową kwotą 4.605 zł, z tego 2.465 zł zostało zebrane bezpośrednio do puszki. Pozostała suma to zasługa nowatorskiego rozwiązania jakim jest eSkarbonka, która umożliwiła wpłaty wszystkim tym, którzy wyruszali w góry bez wystarczającej ilości gotówki, a także zostali na dole nie mogąc do nas dołączyć.
Ogromnie dziękujemy Gospodarzom schroniska za wsparcie, udział w licytacjach i fantastyczną gościnę. Niestety, tym razem nie było już z nami Wieloletniej Gospodyni, jednak wierzymy, że wspierała nas z góry i gorąco kibicowała kweście!

AH

grupa zaangażowana w tegoroczne kwestowanie na miejscu zbiórki

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2022. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.