„Co słychać?” nr 10 (358) / 2020

cs358Październikowy numer „Co słychać?” o objętości 12 stron otwiera kronika Rajdu im. Czesława Klimczyka, którego szósta edycja odbyła się w Karkonoszach.
Wśród tradycyjnie bogatych wieści z życia Oddziałów dowiemy się o wyróżnieniach, jakie z okazji Światowego Dnia Turystyki otrzymali członkowie oddziałów z Bielska-Białej i Nowego Sącza, a także o dwóch nowych przewodnikach beskidzkich z oddziału „Beskid”. Przeczytamy tu także o nowej tablicy w kalpicy na Okrąglicy, które poświęcona jest pamięci naszego zmarłego kolegi, Roberta Stanisławskiego z Oddziału PTT w Krakowie oraz o zdobyciu przez niepełnosprawnych turystów z Klubu Górskiego PTT „Razem przez świat” odznaki GOT kategorii II w stopniu srebrnym. Relacje z corocznych imprez, które udało się przeprowadzić pomimo pandemii koronawirusa  to tym razem: XIX Zlot na Szczytniaku (O/Ostrowiec Św.), 67. Rajd Przyjaźni Bieszczadzkich (O/Mielec) oraz przesunięte z wiosny na jesień spotkanie na Magórach (O/Sosnowiec). Tę sekcję uzupełnia obszerna relacja z wyprawy Oddziału PTT w Nowym Sączu, której celem były Sudety Środkowe oraz wspomnienie zmarłego Marka Pozziego z Oddziału PTT w Chrzanowie.
W dalszej części numeru przeczytamy o konkursie literackim dla młodzieży pt. „Ja, przewodnik”, zorganizowanym przez tarnowski oddział PTT oraz teksty trojga laureatów.
Numer zamyka artykuł historyczny wspominający wybitnego działacza TT, prof. Maksymiliana Siłę-Nowickiego w 130. rocznię urodzin. 

Życzymy przyjemnej lektury! (pobierz -> 1,60 MB)

Redakcja „Co słychać?”

Ten wpis został opublikowany w kategorii "Co słychać?". Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.