„Co słychać?” – nr 11 (251) / 2011

16-stronicowy listopadowy numer „Co słychać?” oddajemy właśnie do Waszych rąk. Numer ten jest pierwszym, który wyszedł spod ręki Justyny Rybki, która podjęła się łamania tekstu, za co jej w tym miejscu serdecznie dziękujemy!
Numer, podobnie jak poprzedni, przynosi kilka tematów związanych z historią i jubileuszami. Już z pierwszej strony dowiadujemy się, że Oddział PTT w Sosnowcu obchodzi 80-lecie PTT w Zagłębiu Dąbrowskim. Możemy również poczytać relację z obchodów XXX-lecia reaktywacji PTT autorstwa Barbary Morawskiej-Nowak, a także poświęcony temu wydarzeniu tekst Józefa Durdena. O 90-leciu Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego w Poznaniu oraz zorganizowanego z tej okazji „Święta Gór na Nizinach” można przeczytać w artykule Karoliny Smyk na ostatniej stronie.
Z tematów bieżących warto odnotować artykuł o posiedzeniu ZG PTT oraz Nadzwyczajnym Zjeździe Delegatów PTT, krótką informację o święcie drzewa, a także list gratulacyjny z redakcji „Poznaj Swój Kraj”.
W listopadzie wracamy raz jeszcze w Czarnohorę za sprawą Janusza Machulika, który kończy rozpoczęte w październiku „Powidoki Czarnohory”, a także Bartłomieja G. Sali i jego artykułu pt. „Huculski harnaś z połonin Czarnohory”.
Numer uzupełniają artykuły Niny Mikołajczyk o jesiennych Gorcach, Józefa Haducha o wyjeździe w słowacki Wyhorlat, Marcina Kolonki o Monako oraz odpowiedź Janusza Machulika na polemikę o swojszczyźnie.

Życzymy przyjemnej lektury! (pobierz -> 2,25 MB)

Ten wpis został opublikowany w kategorii "Co słychać?". Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.