„Co słychać?” nr 9 (297) / 2015

cs297Wrześniowy numer „Co słychać?” o objętości 12 stron jest pierwszym wydanym przez nowy skład redakcyjny. Szymona Barona, który ze względów osobistych mocno ograniczył swoją pracę przy naszym miesięczniku, zastąpił prezes PTT Józef Haduch.
Numer ten, tradycyjnie już, otwiera relacja związana z obchodami Roku Kazimierza Przerwy-Tetmajera. Tym razem mamy okazję przeczytać relację Barbary Morawskiej-Nowak z poświęconej poecie wystawy w Myślenicach oraz wiersz Tetmajera pt. „Widok ze Świnicy do Doliny Wierchcichej”.
Wśród wieści z życia ZG PTT znajdziemy relację Józefa Haducha z X posiedzenia Prezydium ZG oraz związane z ochroną przyrody artykuły o konferencji zamykającej projekt LIFE 10 INF PL 677 (J. Haduch, N. Mikołajczyk) i 35-leciu Polskiego Klubu Ekologicznego (B. Morawska-Nowak).
Dział „Z życia Oddziałów” otwiera artykuł Szymona Barona o XXX Ogólnopolskim Spotkaniu Oddziałów PTT. Znajdziemy tu też obszerną relację Remigiusza Lichoty z V Powiatowego Rajdu na Orientację w Chrzanowie oraz krótsze notki o wyjeździe Koła PTT „Sabałowy Klan” z Opola w Tatry (S. Hyla) i wyróżnieniach z okazji obchodów Światowego Dnia Turystyki dla członków bielskiego oddziału PTT (Sz. Baron).
Wśród wakacyjnych relacji możemy przeczytać ciekawe teksty Antoniego Walusa o wyjeździe Oddziału PTT w Jaworznie w Alpy Julijskiego oraz Jolanty Augustyńskiej na temat sierpniowej wyprawy na Ararat. Józef Haduch przybliża nam z kolei Karkonosze zachęcając przy okazji do zdobywania niedawno wprowadzonej odznaki krajoznawczo-turystycznej „Główny Szlak Sudecki”.
Numer uzupełniają zaproszenia na wystawy malarstwa Jolanty Hałas pt. „Tatrzańskie fantasmagorie” w Nowym Wiśniczu i fotograficznej pt. „Bojkowie i Łemkowie w obiektywie profesora Romana Reinfussa” w Sanoku oraz zachęta do lektury nowej książki Zdzisława Jana Ryna pt. „Góry – Medycyna – Antropologia”.

Życzymy przyjemnej lektury! (pobierz -> 1,04 MB)

Redakcja „Co słychać?”

Ten wpis został opublikowany w kategorii "Co słychać?". Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.