Czupel (Beskid Mały) – wycieczka górska dla młodzieży – 12 września 2021 r.

AD 2021. 12 września.
Pogoda piękna, mimo zapowiadanych burz. Nieliczna grupa członków Szkolnego Koła PTT działającego przy V LO oraz ich opiekunów – x, gdzie x ∈ <10;13> – wyruszyła rano spod Kościoła MB Pocieszenia w Straconce w kierunku Łysej Przełęczy. Uczestnicy po krótkim napawaniu się brakiem widoku z przełęczy, udali się czerwonym szlakiem w stronę Magurki. Mieli również okazję podziwiać panoramę Bielska-Białej, spowitą warstwą smogu. Grupa poruszała się dość żwawo, aczkolwiek nie zabrakło przerw na nawadnianie się. Na jednej z tychże, koło ruin schroniska „Widok na Tatry”, uczestnicy otrzymali wyczekiwane klubowe koszulki. Niedługo później zdobyli Czupel, należący do Korony Gór Polski szczyt wznoszący się na wysokość 933 m n.p.m.
Powrót nie sprawił uczestnikom problemów. Z dumą przeszli ~ 1,8 x 10^7 mm i z niecierpliwością wyczekują kolejnych wyjść.

A.Radłowska

uczestnicy wycieczki przy fundamentach dawnego schroniska „Widok na Tatry”

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2021, SK PTT "Pionowy Świat" im. Piotra Morawskiego przy V LO w Bielsku-Białej. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.