„Górski wieczór filmowy” – pokaz filmów o górach – 12 stycznia 2023 r.

W czwartek, 12 stycznia wieczorową porą, pracownia geograficzna szkoły została opanowana przez miłośników gór i wędrówek górskimi szlakami. A działo się wiele!
Całe spotkanie rozpoczęło się od odśpiewania p. Ani, opiekunowi Szkolnego Koła PTT, głośnego, urodzinowego „Sto lat”. Po krótkiej nauce góralskiego tańca, kilku pytaniach odnośnie zachowania się w górach i powtórzeniu numerów telefonów, ważnych podczas wędrówek, przeszliśmy do części filmowej. Na początku z Reksiem ruszyliśmy w Tatry, potem z Bolkiem i Lolkiem w Himalaje. Zmęczeni wirtualną wspinaczką z radością przywitaliśmy dostawę przepysznej pizzy. Porządnie posileni, z kocykiem i poduszką pod głową, przygotowaliśmy się do filmowego zdobycia Mount Everest – film „Wspinaczka” opowiada perypetie młodego, niezamożnego mężczyzny o senegalsko-francuskich korzeniach, który postanawia zdobyć najwyższy szczyt świata, aby zaimponować ukochanej.
Bardzo szybko minęły nam 3 godziny oglądania i ciekawych opowieści p. Ani i p. Miłosza o ich górskich przygodach. Jak na złość, tym razem Rodzice byli punktualni… Ci, co nie byli, niech żałują – taniec, śmiech, integracja i nauka, jak to w szkole, ale zdecydowanie przyjemniej, bardzo miło spędzony wieczór! Jeśli będą kolejne, zapisujemy się już dzisiaj!

Julka i Ania

uczestnicy wieczornego spotkania z filmem górskim

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2023, SK PTT "Halniaki" przy SP2 w Kozach. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.