Hrobacza Łąka (Beskid Mały) – wycieczka górska pt. „Piknik na Hrobaczej” – 30 marca 2014 r.

Rok temu spotkaliśmy się na Hrobaczej Łące podczas pikniku promującego głosowanie na platana w konkursie na Europejskie Drzewo Roku 2013. Postanowiliśmy wtedy kontynuować te spotkania w kolejnych latach pod patronatem Koła PTT w Kozach. I tak 30 marca 2014 o godzinie 11.00 rozpoczęliśmy nasze II spotkanie inaugurujące sezon turystyczny 2014 na Hrobaczej lub po prostu „Piknik na Hrobaczej”. Wszystko nam sprzyjało- pogoda wymarzona, frekwencja wzorcowa, zaangażowanie konkursowe pełne… Po kolei jednak…
Pierwszym punktem było wręczenie grupie jedenastu młodych turystów z PTT odznaki ustanowionej w 2010 roku przez Towarzystwo Miłośników Historii i Zabytków Kóz pod nazwą „Poznałem Gminę Kozy”. Od ferii zimowych poznawali oni kolejne miejsca wyznaczone w jej regulaminie. Warto dodać, że są pierwszymi, którzy spełnili wymagania formalne i mogli ją odebrać. Byli to: Oliwier Białka, Majka Ryszawy, Igor Ryszawy, Filip Filarski, Marysia Filarska, Wiktoria Koza, Adam Koza, Natalia Pietkun, Jakub Pietkun, Wiktoria Puchalska oraz Szymon Zelek. Gratulujemy.
Po odebraniu odznak nadszedł czas na konkursy. Uczestnicy w różnych kategoriach wiekowych zmagali się z zadaniami:„skacz i licz” (ilość prawidłowych skoków na skakance w ciągu 30 sekund; w kategorii kobiet zwyciężczyni osiągnęła wynik 35, w kategorii mężczyzn zwycięzca wykonał 51 obrotów!!!);„poszukiwanie owada” (dużym zaskoczeniem było odnalezienie w lesie bukowym jelonka rogacza ;-);„na zmysł dotyku” (wszyscy odpowiedzieli prawidłowo);„na rzut samolotem” (kolejne strefy „lądowania” stanowiły zapowiedź najbliższego wyjazdu, np. do 2 kroków Hrobacza, 2-3 kroki Bieszczady, 3-5 Tatry, 5-6 Alpy, 6-7 Wieliczka, 7-Kilimandżaro, 7-8 Sudety, 8-9 do teściowej, 9+ gdzie sobie wymarzysz; za rok zweryfikujemy sprawdzalność tej „wróżby”- nie było tylko strefy „lądowania” na Kilimandżaro)…
Na tym zakończyliśmy etap konkursowy. Dzieci otrzymały jeszcze z rąk prezesa Oddziału PTT w Bielsku-Białej Szymona Barona odznaki „Ku wierchom” (Natalia Goliasz, Majka Ryszawy, Igor Ryszawy, Marysia Filarska, Filip Filarski, Wiktoria Koza, Adam Koza, Natalia Pietkun, Jakub Pietkun, Szymon Zelek) oraz drobne gadżety.
…i zaczęło się pieczenie kiełbasek, leniuchowanie dorosłych i szaleństwo dzieci na polanie. Szybko minęły te godziny na Hrobaczej. Obyśmy się za rok znów spotkali w tak miłej i sympatycznej atmosferze podczas „Pikniku na Hrobaczej 2015”.

Miłosz Zelek

uczestnicy „Pikniku na Hrobaczej”

Ten wpis został opublikowany w kategorii Koło PTT w Kozach, kronika - 2014. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.