II posiedzenie ZG PTT XII kadencji w Krakowie – 8 października 2022 r.

W sobotę, 8 października 2022 r. odbyło się II posiedzenie Zarządu Głównego PTT. Oddział bielski reprezentowała Martyna Ptaszek-Pabian, łącząc się online z zebranymi w krakowskiej siedzibie.
Nowy zarząd rozpoczął obrady od podstawowych spraw organizacyjnych dotyczących obowiązujących w PTT przepisów i zasad oraz sposobu komunikacji. Zostały powołane komisje zadaniowe, w których członkowie ZG PTT będą pracować w trakcie trwania kadencji. Szczegółowe plany prac komisyjnych zostaną przygotowane do końca roku.
Podczas drugiego posiedzenia ZG PTT tej kadencji nie mogło zabraknąć spraw finansowych, które w obliczu kryzysu i wzrostu cen wymagają głębszej analizy i decyzji w gronie Prezydium. Wielkimi krokami zbliża się również wyjątkowa rocznica: 150-lecie PTT. ZG XII kadencji kontynuuje przygotowania do obchodów rocznicowych, które nabierają tempa. Jest to spore wyzwanie logistyczne i organizacyjne, a samo wydarzenie ważne i szczególne. Również 31. tom „Pamiętnika PTT” będzie pod tym względem wyjątkowy.
Nowy Zarząd to także nowe wyzwania i pomysły. ZG PTT chce być obecny w mediach społecznościowych, służyć wsparciem oddziałom i działać w zakresie zwiększenia integracji członków naszego Towarzystwa. Najbliższa okazja do międzyoddziałowych spotkań będzie już w styczniu 2023 r. kiedy to, po długiej covidowej przerwie, wracamy do naszych, tradycyjnych Zimowych Spotkań PTT. Pierwszego dnia, tj. w piątek 20 stycznia 2023 r. odbędzie się kolejne zebranie ZG PTT XII kadencji.

Martyna Ptaszek-Pabian

w trakcie posiedzenia ZG PTT

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2022. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.