Kiczera (Beskid Mały) – wycieczka górska – 14 kwietnia 2024 r.

W niedzielę, 14 kwietnia 2024 roku, członkowie Oddziału PTT w Bielsku-Białej oraz sympatycy stowarzyszenia z Aluprof S.A. wybrali się na pieszą wycieczkę na Kiczerę.
O godzinie 12:00 spotkaliśmy się przy dolnej stacji kolejki linowo-terenowej na górę Żar. Część uczestników ze swoimi pociechami wyjechała kolejką na Górę Żar, natomiast pozostali wybrali się pieszo czarnym szlakem, którego nie było widać w terenie. Spotkaliśmy się ponownie przy zbiorniku szczytowym na Żarze i dalej szliśmy już całą grupą do celu naszej wyprawy, czyli na Kiczerę (827 m). Pogoda dopisywała, świeciło piękne słońce, a temperatura była bardzo przyjemna – w sam raz na górską wycieczkę.
Na szlaku spotkaliśmy dobrych znajomych z Oddziału PTT w Krakowie i działającego przy nim Koła PTT w Oświęcimu. Oczywiście, korzystając z okazji, wykonaliśmy sobie wspólne zdjęcie z naszym jubileuszowym banerem oddziałowym.
Na szczyt dotarliśmy po około dwóch godzinach, dostosowując tempo do najmłodszych turystów. Podziwialiśmy widoki, pałaszując pyszną kiełbaskę i rozkoszując się wspaniałą pogodą.
Na koniec wycieczki wykonaliśmy też pamiątkowe zdjęcie – oczywiście, z jubileuszowym banerem.

Monika Więzik

na Kiczerze

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2024. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.