Kiczera (Beskid Mały) – wycieczka górska dla młodzieży z cyklu „Zamiast klawiatury nasze piękne góry” – 26 listopada 2022 r.

Za nami dziewiąty wyjazd z podopiecznymi Fundacji Grupa Kęty Dzieciom Podbeskidzia w ramach cyklu wycieczek „Zamiast klawiatury nasze piękne góry”. Młodzież z placówek w Oświęcimiu, Pszczynie i Żywcu wędrowała dziś drugim odcinkiem Małego Szlaku Beskidzkiego. Oddział PTT w Bielsku-Białej jest partnerem tego przedsięwzięcia, wspomagając młodych turystów przewodnicko i organizacyjnie. Zachęcamy do zapoznania się z relacją z tej wycieczki:

W dniu 26 listopada 2022 r. trzy placówki (Oświęcim, Pszczyna i Żywiec) udały się na wycieczkę w Beskidy. Wyjazd był sponsorowany przez Fundację Grupa Kęty Dzieciom Podbeskidzia.
Wędrówkę rozpoczęliśmy na Przełęcz Kocierskiej, a stamtąd przez Błasiakówkę, Beskid i Kocierz na Przełęcz Isepnicką, skąd weszliśmy na Kiczerę. Na Kiczerze zatrzymaliśmy się, by rozpalić ognisko i upec na nim kiełbaski. Po 30 minutach odpoczynku udaliśmy się na górę Żar. Następnie całą grupą, razem z przewodnikiem udaliśmy się w stronę autokaru.
Cały wyjazd był bardzo udany i na pewno będziemu go miło wspominać.

Daria Kita, Oświęcim

na szczycie Kiczery

Ten wpis został opublikowany w kategorii Fundacja "Grupa Kęty Dzieciom Podbeskidzia", kronika - 2022. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.