Koncert zespołu „Browar Żywiec” w Kozach – 2 grudnia 2023 r.

W ramach dofinansowanego przez Gminę Kozy zadania pt. „Kozianie na szlakach”, w dniu 2 grudnia 2023 r. w pałacu Czeczów w Kozach odbył się koncert muzyki turystycznej w wykonaniu zespołu „Browar Żywiec”.
Jeszcze przed rozpoczęciem koncertu przedstawiciele Koła PTT w Kozach – Łukasz Król i Miłosz Zelek złożyli serdeczne podziękowania Szymonowi Baronowi, prezesowi Oddziału PTT w Bielsku-Białej. Pan Szymon otrzymał upominek wykonany przez koziańskiego artystę, pana Henryka Reczko, w postaci liścia platana z namalowanym Pałacem Czeczów. Upominek ten był podziękowaniem za współpracę i pomoc w pozyskiwaniu funduszy na różne wydarzenia i przedsięwzięcia, które są realizowane na terenie naszej miejscowości, dzięki jego wsparciu, m.in. wyznaczenie zielonego szlaku przez kamieniołom na Hrobaczą Łąkę, akcję „Sprzątamy Beskidy z PTT”, konkursy i wyjazdy dla młodzieży oraz koncerty.
Po tym miłym akcencie swój występ rozpoczął zespół „Browar Żywiec”. Jeden z założycieli, pan Remigiusz Dyduła, przedstawił nam historię zespołu i różnych zdarzeń, które miały miejsce w jego działalności. Zespół został założony na początku lat siedemdziesiątych przez studentów Wydziału Budownictwa Lądowego Politechniki Krakowskiej, których łączyło zamiłowanie do gór i wspólnego wędrowania oraz muzykowania. W początkowym okresie wykonywali piosenki o charakterze folkloru rajdowego, za które otrzymali m.in. nagrodę dziennikarzy za utwór „Rajdowy Raj”, a rok później na Giełdzie w Szklarskiej Porębie pierwszą nagrodę za utwór pt. „Wielki Wóz”, autorstwa Jurka Reisera. To on był autorem większości tekstów i muzyki do utworów, z których najbardziej znane to: „Jaworzyna” , „Wróżby wiosenne”, „Sierpniowy deszcz”, „Nie chodź tam” oraz „Miłość”, które zespół wykonał dla zgromadzonej w pałacu publiczności.
Między poszczególnymi utworami członkowie zespołu przytaczali różne anegdotki, bardzo często wspominali też swojego kolegę Jurka Reisera. Publiczność nagradzała brawami wykonywane utwory, jak i krótkie wspomnienia członków zespołu. Było uroczo i klimatycznie.
Na zakończenie nie obyło się bez bisów.
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom i osobom, które zaangażowały się w organizację tego wydarzenia.

Łukasz Król

zespół „Browar Żywiec” podczas występu

Ten wpis został opublikowany w kategorii Koło PTT w Kozach, kronika - 2023. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.