Krawców Wierch (Beskid Żywiecki) – wycieczka górska dla młodzieży – 3 grudnia 2023 r.

W niedzielę, 3 grudnia 2023 r. nasze Szkolne Koło PTT „Pionowy Świat” im. Piotra Morawskiego z V LO w Bielsku-Białej udało się na zimową przechadzkę na trasie Glinka – Krawców Wierch wraz z zaprzyjaźnionymi uczennicami, uczniami i nauczycielami ze Szkolnego Koła PTT przy ZSEEiM w Bielsku-Białej. Najtrudniejszą częścią trasy było dojechanie oblodzonymi drogami do miejsca startu, ale nasz kierowca „ekspertowo” manewrował.
Następnie wspinaliśmy się pod stromy stok, gdzie wiele osób obrało z siebie kilka warstw. Niektórzy przeszli całą drogę tylko w bluzie! Przedzierając się przez warstwy śniegu, obserwowaliśmy piękny zimowy krajobraz rozprzestrzeniający się wokół nas.
W schronisku wypiliśmy dobrą czekoladę i zjedliśmy chleb ze smalcem. Nauczyciele z Mechanika spotkali św. Mikołaja, więc zostaliśmy obdarowani słodkimi poczęstunkami. Zimowe wyprawy w góry mają swój urok!

Leopold Borowicz

grupa młodzieży przed bacówką PTTK na Krawcowym Wierchu

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2023, SK PTT "Górski Azymut" im. Andrzeja Zawady przy ZSEEiM w Bielsku-Białej, SK PTT "Pionowy Świat" im. Piotra Morawskiego przy V LO w Bielsku-Białej. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.