Kopa Radziechowska, Matyska (Beskid Śląski) – wycieczka górska – 28 lipca 2020 r.

W dniu 28 lipca 2020 roku członkowie i sympatycy Klubu Górskiego PTT „Razem przez świat” wybrali się do wsi Radziechowy, aby zdobywać kolejne beskidzkie wzniesienia. Wiele razy byliśmy w tej okolicy na Matysce zwanej „Golgotą Beskidów”, ale tym razem nasz plan był rozszerzony o wejście na Kopę Radziechowską.
Dzień rozpoczęliśmy od modlitwy i zapalenia zniczy na grobie naszego przyjaciela Sławka, który spoczywa na cmentarzu przy kościele św. Marcina w Radziechowach. Potem podzieliliśmy się na dwie grupy i rozpoczęliśmy naszą wędrówkę w stronę Matyski (pierwsza grupa) i Kopy Radziechowskiej (druga grupa). Nasz plan zakładał spotkanie obu grup na szczycie „Golgoty Beskidów” i dokładnie tak się stało po mniej więcej półtoragodzinnej wędrówce. Obydwie górki są bardzo widokowe, bez problemu rozpoznać z nich można górskie otoczenie Kotliny Żywieckiej.
Zrobiliśmy kolejny krok do zdobycia srebrnej odznaki GOT PTT. Na relację „krok po kroku” zapraszamy na stronę: https://www.goroterapia.pl/.

Robert Słonka
.

obie grupy wycieczkowe spotkały się na Matysce

Ten wpis został opublikowany w kategorii Klub Górski PTT "Razem przez świat" przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Pewli Wielkiej, kronika - 2020. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.