Kozubowa (Beskidy Morawsko-Śląskie, Czechy) – wycieczka szkoleniowa – 11 listopada 2023 r.

W dniu 11 listopada 2023 r., dzięki zaproszeniu od Akademickiego Koła Przewodników Górskich, kilku członków Oddziału PTT w Bielsku-Białej pojechało na wycieczkę górską w Beskid Morawsko-Śląskie (Moravskoslezské Beskydy).
O godzinie 7 pojechaliśmy autokarem z Bielska-Białej przez Cieszyn i Jabłonków do Łomnej Dolnej. W czasie jazdy przewodnik Witold Kubik opowiadał nam o historii Śląska Cieszyńskiego.
Z Łomnej Dolnej ruszyliśmy szlakiem niebieskim w kierunku Chaty Kozubová. Tutaj mile przywitała nas koleżanka Zuzanna, właścicielka Chaty. Po godzinnej przerwie i zrobieniu zdjęcia grupowego poszliśmy szlakiem czerwonym w kierunku Chaty Kamenitý. Tutaj przed wojną była polska szkoła. Po odpoczynku, dalej szlakiem czerwonym udaliśmy się do Chaty Kolářova, która jest, niestety, w dalszym ciągu remontowana. Następnie szlakiem niebieskim zeszliśmy do miejscowości Morawka. Kierowca autokaru czekał na nas przy zaporze Moravka. Stamtąd pojechaliśmy do Bielska-Białej, a po drodze odwiedziliśmy Hostinec U Zajíce w Gnojniku, gdzie zjedliśmy obiad.
Podczas wycieczki było całkowite zachmurzenie, ale nie padał deszcz, a temperatura wynosiła ok. +6°C. W miłym i wesołym towarzystwie przeszliśmy dystans ponad 20 km, a suma przewyższeń wyniosła 534 m.
W Bielsku-Białej byliśmy o godzinie 19.

Tadeusz Budny

członkowie PTT przed chatą Kamenitý

Ten wpis został opublikowany w kategorii Koło Przewodników, kronika - 2023. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.