Krawców Wierch (Beskid Żywiecki) – wycieczka górska dla młodzieży – 7 grudnia 2019 r.

Ubrani stosownie do pogody, stawiliśmy się wczesnym rankiem 7.12.2019 r. na placu Targowym. Autokar wiózł nas do Glinki, a po drodze nasz przewodnik Witold Kubik raczył nas ciekawymi opowieściami dotyczącymi mijanych miejscowości.
Z Glinki, żółtym szlakiem rozpoczęliśmy dość ostre podejście, szybko zdobywając wysokość. Nikt jednak nie marudził, a uroku wędrówce dodawała piękna, zimowa sceneria i padający śnieg. Po ponad dwóch godzinach dotarliśmy do bacówki PTTK na Krawcowym Wierchu. W przytulnej sali, przy rozpalonym kominku miło się gawędziło i popijało bardzo słodką czekoladę z bitą śmietaną. Wkrótce jednak w środku zostali nieliczni, zaś dzieci korzystały ze świeżego powietrza, organizując bitwy na śnieżki, turlanie w śniegu i inne zimowe zabawy.
Ok. godziny 13:00 zaczęliśmy schodzić niebieskim szlakiem do Złatnej. Jako, że cała nasza liczna grupa zaopatrzona była tylko w jedno urządzenie do zjeżdżania (tzw. jabłuszko), radzono sobie na różne sposoby. Najpopularniejszym było zjeżdżanie na brzuchu, ewentualnie na tylnych częściach ciała. Pozostaje jedynie mieć nadzieję, że garderoba po wycieczce była w miarę nienaruszona.
Tak oto Groniczki rozpoczęły sezon zimowy 2019/20.

S.Cz.-P.
.

uczestnicy wycieczki na początku szlaku

Ten wpis został opublikowany w kategorii kronika - 2019, SK PTT "Groniczki" przy SP1 w Kozach. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.